Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Inwestycje drogowe.

Inwestycje drogowe.

Ulice Astrów i Różana na Osiedlu 600-lecia są już gotowe. Nowa nawierzchnia, chodniki z kostki brukowej. Prace są kontynuowane przy ul. Kąkoli i Tulipanów. Inwestycje drogowe na tym osiedlu nie są jedynymi na terenie miasta.

Prace na osiedlu zostaną zakończone do końca sierpnia. Zadanie realizuje firma EMULBET SP. z o.o. z Poczesnej za sumę 813 659,23zł.  Dzięki zaangażowaniu środków z budżetu Gminy Żarki ulice Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów zyskują krawężniki, nawierzchnie z kostki, chodniki, wydzielone pasy zieleni, zjazdy w miejscach już istniejących.

W ramach gospodarki komunalnej zakończono również prace na Osiedlu Sportowców. Tu powstało oświetlenie, które w lipcu zostało podłączone przez Zakład Elektryczny i teren za szkoła podstawową jest oświetlony. Zadanie wykonała firma ETEC Sp. z o.o. z  Olkusza wyłoniona w ramach przetargu. Wartość inwestycji  128 209,15 zł brutto.

Zakończono prace przy  chodnika i parkingu wraz z odwodnieniem przy ul. Szkolnej w Jaworzniku. Zadanie realizowała firma BUDOMAX Marcin Sieradzki z Jaskrowa koło Mstowa za cenę brutto: 232 900,82 zł. W Jaworzniku wybudowano  chodnik, parking oraz zjazdy indywidualne do szkoły i OSP przy drodze gminnej. Zarówno chodnik jak i parking są ułożone z kostki betonowej. Zjazdy wykonano w miejscach istniejących zjazdów i o szerokości, jak w stanie istniejącym. Wykonano odwodnienie budynku OSP oraz drogi.

- Szkoła podstawowa została odwodniona w ubiegłym roku w ramach termomodernizacji obiektu – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Intensywne prace trwają w centrum Żarek. Przebudowywane są ulice Kościuszki, Poprzeczna, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury za kwotę 1 593 674,65 zł. - Inwestycja będzie realizowana do końca października  tego roku – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Przy ulicy Żwirki i Wigury powstały już miejsca parkingowe oraz deptak. Powstało nowe oświetlenie. W znacznej części wymienionych ulic są już wybrukowane chodniki oraz wjazdy. Przy Urzędzie Miasta i Gminy powstały nowe miejsca parkingowe. Na ulicach Kościuszki, Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury położona jest pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej. Została wykonana kanalizacja deszczowa w ulicy Kościuszki i jest włączona do kanalizacji w ciągu ul. Armii Krajowej. Inwestorem jest Gmina Żarki. Zadanie realizuje spółka Larix z Lublińca.

(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, zdjęcie: Przemek Stala)

 

 

31

LIP

2014

1637

razy

czytano