Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Siłownie zewnętrzne w sołectwach.

Siłownie zewnętrzne w sołectwach.

W czterech sołectwach zamontowano siłownie zewnętrzne. W realizacja zadania pomogło dofinasowanie unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Urządzenia do ćwiczeń zyskali mieszkańcy Wysokiej Lelowskiej, Kotowic, Suliszowic i Przybynowa.

- Dofinansowanie na inwestycje uzyskano z Partnerstwa Północnej Jury – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  - Siłownie znajdują się na działkach należących do gminy Żarki.

W Kotowicach siłownia znajduje się przy przedszkolu. Zamontowano tu następujące urządzenia: biegacz i orbitrek, stepper i twister, pedały 2 pary z ławką. W Suliszowicach plac do ćwiczeń umiejscowiono przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi i wyposażono go w: wyciąg i krzesło, surfer i twister, biegacz, pedały 2 pary z ławką. W Ostrowie siłownia powstała przy remizie OPS i w jej skład wchodzą: wyciąg i krzesło, surfer i twister, biegacz, pedały 2 pary z ławką. W Wysokiej Lelowskiej urządzenia znajdują się przy świetlicy wiejskiej i są to: biegacz i orbitrek, stepper i twister, wioślarz, pedały 2 pary z ławką.

Zadania zrealizowała jedna firma wyłoniona w ramach zapytania ofertowego: PPUH ZAMA Maciej Zagórski z siedziba w Toruniu z ceną  59 040 zł brutto w rozbiciu na poszczególne sołectwa: Kotowice: 12 300,00 zł, Suliszowice: 15 621,00 zł, Ostrów: 15 621,00 zł, Wysoka Lelowska: 15 498 zł.

Koszt zadania w całości wynosi 59 040 zł, dofinansowanie unijne 38 400 zł, a Gmina Żarki z własnego budżetu dokłada 20 640 zł.
 

07

LIS

2014

1618

razy

czytano