Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Specjalna nagroda dla Marioli Pasikowskiej.

Specjalna nagroda dla Marioli Pasikowskiej.

Nauczycielka, zawodniczka, instruktorka Nordic Walking, a przede wszystkim sportowa reklama Gminy Żarki Mariola Pasikowska otrzymała specjalną nagrodę od Samorządu Miasta i Gminy Żarki.

Nagroda została przekazana w czasie Sesji Rady Miejskiej w dniu 7 listopada.  Zawodniczka w roku 2014 to brała udział w IV Jurajskim Pucharze Nordic Walking (8 startów na dystansie ok. 6-8 km). Siedem razy zajęła pierwsze miejsce, jeden raz drugie miejsce.

W 2014 roku większość zawodów, w których brała udział to dystanse  półmaratonowe o długości 20-21 km. Mariola Pasikowska reprezentowała Gminę Żarki w następujących miastach i miasteczkach: Lubliniec, Brenna, Mysłowice na 25 km i jest to na ten moment najdłuższy dystans.

Udział w tych zawodach był poświęcony jednemu celowi: jak najlepsze przygotowanie do Międzynarodowych Mistrzostw Polski na 21  km (półmaraton) w Złotoryji w sierpniu br. Czas uzyskany w tych zawodach to 2:32 min.

Rok 2014 to również udział w całym cyklu Crossowe Grand Prix Jury (Ogrodzieniec, Bobolice, Morsko, Zawiercie). Tu Mariola Pasikowska zajęła 3 pierwsze miejsca i jedno drugie. Czas na 10 km to ok 1h 05 min, 21 km  2:20. Wynik jest uzależniony od przebiegu trasy: asfalt, czy cross teren. Średnie tempo marszu to 6 min/kilometr. Rok 2013 rok to zdobycie najważniejszego dla zawodniczki Pucharu Vicemistrzyni w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w  Szklarskiej Porębie na 10 km.

2013 rok to także udział we wszystkich etapach III Jurajskiego Pucharu Nordic Walking, w praktyce oznacza to pokonanie blisko 50 km tras po przepięknych zakątkach Jury:  Olsztyn - Masłońskie - Złoty Potok – Suliszowice - Iwanowice Małe – Mstów –Słowik - Częstochowa. Mariola Pasikowska w swojej kategorii sześć razy stawała na pierwszym miejscu i dwa razy na drugim.

Zawodniczka podkreśla, iż dobre przygotowanie do NW to dla niej starty w biegach, w których  dzięki ciężkiej pracy nad wytrzymałością i siłą zdobywała również podium.

Mariola Pasikowska biega nie tylko po terenie i asfalcie. W tym roku spróbowała swoich siły w biegach pustynnych i z przeszkodami. Kocha sport i staram się nim zarażać wszystkich wokół siebie. 

Na co dzień Mariola Pasikowska pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Żarkach. Uczniowie Szkoły Podstawowej trenują nordic na lekcjach wychowania fizycznego, biorą udział w zawodach szkolnych oraz Jurajskiego Pucharu NW.


Dzięki zaangażowaniu nauczycielki seniorki dzielnie maszerują po gminie z doskonałą techniką.  M. Pasikowska jest instruktorką Nordic Walking od 4 lat.

Z inicjatywy zawodniczki powstała grupa Positive Energy Nordic Walkig, która trenuje i reprezentuje gminę Żarki oraz powiat myszkowski w różnego rodzaju zawodach.

- Zamierzam wykonać kurs trenera personalnego to w najbliższej przyszłości. Plany na rok 2015? Maraton Nordic Walking oraz Maraton Biegowy – mówi zawodniczka. I przy okazji zachęca do sportowego życia, które pozwala jej na poznawanie nowych ludzi, dobrą zabawę i ruch.
 

07

LIS

2014

2524

razy

czytano