Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Trzej Królowie w Żarkach.

Trzej Królowie w Żarkach.

W dniu 6 stycznia ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.  O godz. 11.00 z trzech szkół: Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki wyruszą trzy orszaki prowadzone przez jednego z króli, a złożone z uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli wspólnoty braci i ojców paulinów z Leśniowa oraz gości.

Orszaki dotrą do kościoła pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach. O godz. 11.30 rozpocznie się msza święta. Następnie korowód przejdzie ulicami miasta do pomnika bł. Ludwika Gietyngiera, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i poczęstunek  złożony z ciepłych napoi. Orszak Trzech Króli jest organizowany przez Akcję Katolicką i wolontariat młodzieżowy Parafii w Żarkach.

W ubiegłym roku w orszaku uczestniczyło około tysiąca mieszkańców. Relacja http://www.umigzarki.pl/aktualnosci_span/2563

Tego samego dnia (6.01.) Przeor Klasztoru Ojców Paulinów ojciec Jerzy Kielech zaprasza do Sanktuarium Maryjnego w  Żarkach Leśniowie. Od kilku już lat w Święto Objawienia Pańskiego samorządowcy modlą się o pomyślność mieszkańców naszego regionu. Udzielane są również specjalne błogosławieństwa by działania samorządowców w nadchodzącym roku jak najlepiej służyły społeczności, która reprezentują. Msza święta rozpoczyna się o godz. 16.30, następnie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka”.

05

STY

2015

1463

razy

czytano