Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Konwent wójtów i burmistrzów

Konwent wójtów i burmistrzów

W Żarkach odbył się konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Samorządowcy spotkali się w Starym Młynie w Żarkach w Muzeum Dawnych Rzemiosł. Tematyka posiedzenia Konwentu obejmowała m.in. zagadnienia związane z najnowszymi zmianami legislacyjnymi w zakresie prawa samorządowego, a także przygotowaniem do realizacji projektów jst w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Gości powitali Koordynator Konwentu Ireneusz Czech, a także burmistrz Żarek Klemens Podlejski i wicestarota Myszkowski Anna Socha-Korendo.

Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć samorządowców gminnych z Powiatu Myszkowskiego. Na sali znaleźli się także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Poraja Łukasz Stachera i Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur.

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski jako gospodarz spotkania w ramach wystąpienia przedstawił atrakcje turystyczne Gminy Żarki, a wicestarosta Anna Socha-Korendo scharakteryzowała Powiat Myszkowski. W części merytorycznej goście omawiali ustawę o zmianie ustawy o samorządzie gminnym. Dyrektor Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Jarosław Wesołowski przedstawił działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WSL na lata 2014-2020 i wspieranie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego istotnych z punktu widzenia małych i średnich gmin.

Prezes Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii Szymon Liszka mówił o wymaganiach w zakresie dokumentacji dla okresu programowania 2014-2020, natomiast przedstawiciel Fundacji Veracity z Poznania Tomasz Szudrzyński pokazał działanie systemu „Alertownik” – dwustronnego narzędzia komunikacji na linii gmina-mieszkańcy.

W części turystycznej oglądano młyn oraz odwiedzono Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Tu na samorządowców czekał ojciec przeor Jerzy Kielech.

(Katarzyna Kulińska-Pluta, Marcin Pilis)

 

30

CZE

2015

1350

razy

czytano