Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Konkurs z legendami.

Konkurs z legendami.

Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XIV Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym "Kto czyta, nie błądzi", którego główne cele to propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej.

- Co roku włączamy się do udziału w ciekawe, wartościowe projekty czytelnicze o zasięgu ogólnopolskim, przypominamy ważne rocznice czy wydarzenia. Nasze spotkania to kolorowe i wesołe Święto Książki, w czasie którego namawiamy do aktywności czytelniczej, tak ważnej w rozwoju najmłodszych - mówi Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach.   

W 2016 roku pragniemy namówić uczniów do przeczytania książki Wandy Chotomskiej "Legendy polskie". Nasi młodzi czytelnicy znajdą w niej najpopularniejsze legendy z wielu regionów Polski. Chcemy także zachęcić do poznania legend związanych z naszą małą ojczyzną.

Zgłoszenia uczniów przyjmujemy do 23.03.2016 r. . Szczegóły w regulaminie poniżej, tam rownież karta zgłoszenia.

- Konkurs odbędzie się 22 kwietnia 2016 r., w przeddzień Światowego Dnia Książki, w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach - informuje Tadeusz Pakuła dyr. szkoły.

 

07

MAR

2016

1072

razy

czytano