Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Mariola Pasikowska na podium. Inauguracja Pucharu Europy w Nordic Walking

Mariola Pasikowska na podium. Inauguracja Pucharu Europy w Nordic Walking

W sobotę 21. maja w słoweńskim miasteczku Radenci odbył się pierwszy z czterech etapów Pucharu Europy. Choć rywalizacja była zacięta, a tempo zawodów bardzo szybkie, polska reprezentacja stanęła na wysokości zadania. Polacy stanowili połowę zawodników sklasyfikowanych w pierwszych dziesiątkach kobiet i mężczyzn!
W tym roku czołowe miejsca rozdzielili między siebie Niemcy, Austriacy i właśnie Polacy.

Pierwsze pucharowe rozdanie wygrał Niemiec Wolfgang Scholz z czasem 53:12 na dystansie 9 km. Polak Jakub Deląg (Energy Life Team) uplasował się tuż za podium. Największym sukcesem mogą poszczycić się dwie nasze reprezentantki, które stanęły na podium klasyfikacji open: drugie miejsce zajęła Marzena Spychała (Wesoły Borsuk Team) z czasem 1:00:45, trzecie Mariola Pasikowska (Positive Energy), która osiągnęła wynik 1:01:10. Zwyciężyła Niemka Anna Maria Jernej (1:00:33).

- Rywalizacja była na wysokim poziomie. – powiedziała  po zawodach Mariola Pasikowska - Mieliśmy możliwość zmierzyć się z reprezentantami innych europejskich krajów. Najwięcej zawodników wystartowało z Austrii, Polski, Niemiec i Słowenii. Jestem bardzo dumna z tego powodu, że mogłam reprezentować nasz kraj i udało mi się stanąć na podium  klasyfikacji OPEN kobiet z biało-czerwoną flagą. Przy okazji zrobiłam swoją życiówkę na dystansie 9 km.

Wysokie lokaty Polaków pozwoliły im zająć miejsca na podium w kategoriach wiekowych i zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Niektóre kategorie Polacy wręcz zdominowali. Tak było wśród pań w kategorii 30-39 lat, gdzie polskie zawodniczki zajęły całe podium (1. Mariola Pasikowska, Positive Energy, 2. Sylwia Pasińska-Skowron, Silesia Nordic Team, 3. Katarzyna Marondel, Silesia Nordic Team)

Zawody są rozgrywane w systemie pucharowym i odbędą się w tym roku w czterech państwach: Słowenii, Niemczech, Polsce i Austrii.

 

03

CZE

2016

1250

razy

czytano