Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ulica Olsztyńska i Górki z dofinansowaniem.

Ulica Olsztyńska i Górki z dofinansowaniem.

W przyszłym roku zostanie wykonana przebudowa ulicy Olsztyńskiej oraz Górki w Żarkach. Gmina Żarki pozyskała ponad 260 tys. zł na realizacje tego zadania.

Na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach ukazała się ostateczna lista rankingowa wniosków dla gmin, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Gmina Żarki, po przesłanych zastrzeżeniach do oceny merytorycznej, znalazła się na 13 miejscu z zadaniem - Przebudowa dróg: ulicy Olsztyńskiej oraz Górki w Żarkach. Całkowita wartość zadania 529 936zł, dofinansowanie w wysokości 50% w kwocie 264 968zł z Urzędu Wojewódzkiego, taka sama kwota z budżetu gminy w ramach wkładu własnego.

- Przebudowane zostaną dwie ulice o łącznej długości 339 metrów, o nawierzchni z kostki brukowej, na ul. Olsztyńskiej chodnik po lewej oraz prawej stronie, natomiast na ulicy Górki chodnik po lewej stronie, po prawej stronie pobocze. Powstanie również odwodnienie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki  Klemens Podlejski.

W wyniku porozumienia z Gminą Żarki do inwestycji dołoży środki również Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Będzie to kwota nie większa niż 100 tys. zł.

 

05

GRU

2016

1114

razy

czytano