Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Senioralne spotkanie opłatkowe

Senioralne spotkanie opłatkowe

W dniu 20.12.2016r  w Przystani Leśniowskiej w Żarkach  uczestniczyliśmy w uroczystym spotkaniu, związanym  z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.  W ramach projektu Senior Obywatelski zorganizowany został  wieczór opłatkowy, na który przybyło pięćdziesięciu pięciu seniorów.

Przytulna sala okolicznościowa, miłe towarzystwo, pyszne ciasta, ciasteczka, cukierki  i pierniczki  oraz zapach świeżo parzonej kawy stworzyły domową atmosferę. A jeszcze jak do tego dodać piękne, polskie kolędy – to nie trzeba nikogo przekonywać, że było uroczyście, ciepło i rodzinnie. Na początku Małgosia Banaszczyk – pracownik Urzędu i Romek Hamerla – radny przedstawili nam dokonania grupy senioralnej w bieżącym roku. Nazbierało się tego trochę i trzeba przyznać, że wszyscy bardzo pozytywnie ocenili mijający rok. Również plan na zbliżający się 2017 rok i zadania, jakie postawiliśmy sobie do zrealizowania spotkały się z akceptacją zebranych. Coraz więcej osób starszych wychodzi z inicjatywą, coraz bardziej da się zauważyć zanikanie wszechobecnego onieśmielenia na rzecz aktywności obywatelskiej. I to cieszy. Jesteśmy na dobrej drodze, aby każdy postrzegał  grupę jako zintegrowaną, na którą zawsze może liczyć i która daje jasno do zrozumienia, że jest między innymi po to, aby w razie potrzeby pośpieszyć z pomocą i to nie tylko osobom zrzeszonym w grupie senioralnej ale każdemu potrzebującemu pomocy.

Były też piękne życzenia świąteczne. Stanisława Nowak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach w imieniu swoim jak i Burmistrza Klemensa Podlejskiego oraz wszystkich radnych w ujmujących słowach przekazała to, co każdy z pewnością chciał usłyszeć. Zdrowie, szacunek, miłość, dobroć nacechowały przekazywane  życzenia, a ich głębia w niejednym oku zakręciła łezkę. Później każdy indywidualnie składał życzenia swoim znajomym, a przełamywanie się opłatkiem jeszcze bardziej podkreśliło podniosły charakter uroczystości i potwierdziło poszanowanie wielowiekowej polskiej tradycji.  Należy jednak zaznaczyć, że nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie ogromne zaangażowanie osób, które w zasadzie nie zaliczają się jeszcze do grona seniorów. Mamy tutaj na myśli Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który od początku naszego ciekawego projektu „Senior Obywatelski” jest z nami i tylko dzięki pełnej akceptacji i  finansowemu wsparciu ze strony władz mogliśmy się spotykać i realizować niezwykle interesujące tematy.

Również ogromne podziękowania kierujemy pod adresem Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławy Nowak. Jak tylko pozwalał natłok  obowiązków starała się uczestniczyć w naszych spotkaniach i służyć dobrą radą.
Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy szczególnie ciepłych i z serca płynących podziękowań nie złożyli na ręce opiekunów i organizatorów naszych comiesięcznych spotkań. Mamy tu na myśli Małgorzatę Banaszczyk - opiekuna z ramienia Gminy oraz  Romana Hamerlę- radnego Rady Miejskiej w Żarkach.

Wszystkim wam – Drodzy Państwo – składamy serdeczne podziękowania. Przesyłamy  z głębi serca płynące życzenia noworoczne i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wysiłki zarówno Wasze - jako włodarzy Gminy jak i nasze,  jako seniorów, którym nie jest obojętna przyszłość tej Gminy nie poszły na marne, a wręcz przeciwnie, pozostawiły po sobie trwały ślad.

(tekst i zdjęcie: Jolanta Pudo i Marek Pudo)

29

GRU

2016

1270

razy

czytano