Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uczniowie wspierają UNICEF.

Uczniowie wspierają UNICEF.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach włączyli się w ogólnopolską akcję: "Wszystkie kolory świata" organizowanej przez UNICEF. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli Majka Jeżowska.„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Projekt był realizowany w szkole od października 2016 r. do lutego 2017 r. Celem  projektu  było kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. W ramach projektu uczniowie klas IV poszerzali wiedzę na temat sytuacji dzieci w krajach rozwijających się, oglądali filmy i prezentacje. Następnie odbywali podróż przez kontynenty, poznając ich mieszkańców, stroje, tradycje, zwyczaje oraz kulturę danego kraju.

W ramach projektu uczniowie szyli szmaciane laleczki UNICEF. Są one niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybierały kraj pochodzenia dla wybranej przez siebie laleczki, określały jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczały w „akcie urodzenia”.

W dniu 1.02.2017 r. odbyła się wystawa laleczek podczas zebrań z rodzicami. Chętne osoby zaopiekowały się wybraną przez siebie laleczką. Uzbierana kwota 730 zł została wpłacona na konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Angoli.

Poprzez udział uczniów w akcji UNICEF, chcemy uświadomić uczniom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
Koordynatorem projektu w szkole była nauczycielka Justyna Kiser. Do akcji przyłączyły się nauczycielki: Monika Radosz i Barbara Sojka.

Dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów klas IV za pomoc dzieciom w uszyciu pięknych laleczek oraz tym wszystkim, którzy przyłączyli się do projektu, zaopiekowali się laleczką i przekazali pieniądze na szczytny cel.

( oprac. Justyna Kiser)

 

08

LUT

2017

1282

razy

czytano