Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Ulica Polna po przebudowie wypiękniała.

Ulica Polna po przebudowie wypiękniała.

Zakończyła się przebudowa i remont drogi gminnej w ciągu ul. Polnej w Żarkach. Nawierzchnia z kostki brukowej, wjazdy na posesję, nowe krawężniki. Realizacja tego zadania sprawiła, iż kolejny fragment Żarek wypiękniał.

Inwestycję na zlecenie Urzędu Miasta w Żarkach wykonało Przedsiębiorstwo Usług Drogrem Krzysztofa Kołodziejczyka z Nowej Wsi. Nowa droga powstała na szerokości 6 metrów i jest długa na 429 metrów. Zadanie zostało całkowicie sfinansowane z miejskiej kasy, kosztowało ok. 400 tys. zł. Nowa droga służy mieszkańcom osiedla oraz turystom, którzy dojeżdżają do kirkutu położonego przy ul. Polnej.

- Każdy kolejny metr utwardzonej drogi cieszy, ale nadal jeszcze zapotrzebowanie w tym zakresie jest duże. W przygotowaniu jest kilka zadań – informuje burmistrz Klemens Podlejski.
W czerwcu do Urzędu Marszałkowskiego zgłoszono wniosek pt. „Budowa i przebudowa ciągu drogowego ulic: Kopernika, Chabrów, Chryzantem, przedłużenia ul. Chryzantem do
ul. Leśniowskiej w Żarkach oraz sieci uzupełniającej – ulicy Serwin”. Wartość zadnia:
5 556 628,00 zł, wartości dofinansowania: 3 522 346,49 zł. Gmina stara się o dofinansowanie w ramach działania Modernizacja i rozbudowa infrastruktury uzupełniającej kluczową sieć drogową. Projekt polega na budowie i przebudowie ciągu drogowego  - ulic Kopernika, Chabrów, Chryzantem, przedłużenia tej ulicy do ul. Leśniowskiej w Żarkach oraz budowie
ul. Serwin. Jakiegokolwiek rozstrzygnięcia można się spodziewać pod koniec tego roku.
W przygotowaniu jest także dokumentacja dla ul. Łąkowej, w jej przypadku raczej budowę trzeba będzie oprzeć środki własne gminne.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Anna Stodółkiewicz)

14

LIP

2008

1124

razy

czytano