Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Przybynów w podróży przez Europę

Przybynów w podróży przez Europę

W dniu 28.03.2017r w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej odbyło się drugie już spotkanie w ramach projektu edukacyjnego pt. „W podróży przez Europę”. Tym razem klasa druga zaprezentowała państwo, które znajduje się w środku Europy, czyli Niemcy.

Na początku prowadząca przywitała się z wszystkimi w języku niemieckim, przybliżyła charakter państwa i symbole narodowe. Następnie na scenę wkroczyły zaproszone, znane postacie z Niemiec. Pojawiły się wśród nich niemieckie modelki-Claudia Schiffer i Heidi Klum, przedstawiciele firm produkujących samochody BMW i AUDI, sławni skoczkowie Martin Schmitt i Sven Hannawald  oraz kierowca rajdowy Sebastian Vettel. Niemcy to ziemia baśni i bajek, więc nie zabrakło Jasia i Małgosi, spieszących się na spotkanie z bohaterami stworzonymi przez Braci Grimm, czyli   z Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem, Śpiącą Królewną. Zaproszenie przyjął również kucharz, który szczegółowo przedstawił dania niemieckie i zaprosił do degustacji sałatki. Sięgając do historii Niemiec, nie zapomniano o słynnych kompozytorach: Johanie Sebastianie Bachu, Ludwiku Van Beethovenie i piosenkarce Marlenie Dietrich. Uczniowie wysłuchali pięknego utworu skomponowanego przez Ludwika Van Beethovena ,,Dla Elizy”. Szkołę odwiedziła także kanclerz Niemiec Angela Merkel, znana z przydomku ,,Żelazna Kobieta”. Pojawiła się też anegdota o ,,prawdziwym Niemcu”, którą przytoczyli                       po niemiecku chłopcy w rozmowie telefonicznej. Wynikało z niej, że prawdziwy Niemiec nigdy nie działa bez planu, wszystko ma uporządkowane i zaplanowane. Uczennice klasy drugiej zaśpiewały po niemiecku wyliczankę ,,Eins, zwei…”, a następnie drugoklasiści wykonali taniec bawarski.

W dalszej części imprezy chłopcy z klasy szóstej wyświetlili prezentację multimedialną, która zawierała najważniejsze informacje dotyczące kraju. W następnym punkcie programu przewidziano quiz sprawdzający wiedzę zdobytą podczas spotkania. Za prawidłową odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrodę w postaci czekoladowych ciasteczek.

Ukoronowaniem całości była degustacja niemieckich przysmaków: strucli jabłkowej oraz pysznej sałatki warzywnej z ziemniaków, szynki i kiszonych ogórków. W przygotowanie potraw zaangażowali się rodzice uczniów. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a przy okazji- również wiele nauczyli.
Scenariusz podróży po Niemczech przygotowała Iwona Świerdza, natomiast oprawę plastyczną wykonała Anna Poll.

(Informacja ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie)

 

30

KWI

2017

1198

razy

czytano