środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nauczyciele na szkoleniu.

Strona główna » Aktualności » Nauczyciele na szkoleniu.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach od 24. 04 do 28. 04 2017 r. grupa pięciu nauczycieli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach uczestniczyła w kursie języka angielskiego na Malcie. Szkolenie odbyło się w ramach europejskiego programu Erasmus + Mobilność kadry edukacyjnej. Gimnazjum zakwalifikowało się do tego międzynarodowego programu i pozyskało grant na szkolenia nauczycieli.

W ramach programu odbędą się również szkolenia metodyczne dotyczące motywowania uczniów do pracy i radzenia sobie ze stresem. Doskonalenie umiejętności nauczycieli z pewnością będzie skutkowało lepszą pracą z uczniami. W gimnazjum planuje się wprowadzanie języka angielskiego podczas nauczania różnych przedmiotów m. im. matematyki, informatyki, biologii, języka polskiego i innych. W ten sposób chcemy, aby uczniowie podnosili swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym, osiągali lepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym i dostrzegli praktyczną wartość znajomości języka angielskiego.

W projekcie Erasmus+ „Aktywny nauczyciel- kreatywny uczeń” biorą udział wszyscy nauczyciele pracujący w gimnazjum. Głównymi celami projektu są: wprowadzenie do nauczania metody CLIL, (czyli uczenia się przez uczniów języka obcego na różnych przedmiotach: matematyce, biologii, geografii, informatyce, itp.), nauczenie się przez uczniów i nauczycieli praktycznych sposobów radzenia sobie ze stresem, wprowadzenie w szkole takich metod nauczania, które dadzą uczniom częstą możliwość odnoszenia sukcesów, wzmocnią ich wiarę we własne siły oraz pewność siebie. Czynnie w kursach doskonalących uczestniczy 11 nauczycieli. Nauczyciele, którzy wezmą udział w szkoleniach będą dzielić się wiedzą i umiejętnościami z innymi nauczycielami i uczniami.

W ramach projektu zaplanowano krajowy kurs z języka angielskiego oraz trzy szkolenia zagraniczne: kurs językowy ( Malta), kurs dotyczący motywowania uczniów do nauki ( Włochy) oraz kurs radzenia sobie ze stresem ( Hiszpania). W krajowym kursie językowym uczestniczyli:  Anna Janocha, Dorota Orszulak, Maria Borkowska, Anna Słota, Bożena Lazar- Skórka, Renata Hajduk, Edyta Ślęzak, Gabriela Przybyłek, Ewelina Bajnerman- Kuźniak,  Ryszard Marszałek, Paweł Wnuk.  W zagranicznym kursie językowym brali udział:  Anna Janocha, Renata Hajduk, Maria Borkowska, Ryszard Marszałek, Paweł Wnuk. W trakcie organizacji i uzgodnień z zagranicznym partnerem jest szkolenie dotyczące radzenia sobie ze stresem. Udział w szkoleniu wezmą: Edyta Ślęzak, Ewelina Bajnerman- Kuźniak, Gabriela Przybyłek. Do udziału w kursie na temat metod motywowania uczniów do nauki zaplanowano następujące osoby: Dorota Orszulak, Bożenę Lazar- Skórkę oraz Annę Słotę.  

 

 

<p justify;\"="" style="text-align: justify;">(Informacja z Gimnazjum)

czytano: 1157 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-08 13:31:54

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7