Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wernisaż rysunku i malarstwa w Domu Kultury w Żarkach

Wernisaż rysunku i malarstwa w Domu Kultury w Żarkach

W dniu 18 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbył się  wernisaż rysunku i malarstwa dwóch artystów z Częstochowy: Aleksandra Czanka i Łukasza Rzeźnika. Podczas spotkania autorzy dzieł opowiedzieli gościom o swojej twórczości, o technikach zastosowanych w ich pracach i zaprosili do dyskusji o sztuce. Wystawę w holu Domu Kultury w Żarkach można oglądać codziennie w godzinach pracy ośrodka, do 13 czerwca br. Serdecznie zapraszamy.

Poniżej krótkie informacje o autorach prac.
Łukasz Rzeźnik
Częstochowianin, ur. 1963r. Absolwent  Liceum Plastycznego w Częstochowie i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo.
Prezentowane obrazy są skutkiem procesu łączenia wrażeń optycznych z emocjonalnymi, który zachodzi przez całe życie w każdym z nas. Na płótnie wizualizuje napięcia wynikająca ze zderzenia materii pochodzącej z różnych obozów estetycznych - dekoracyjnej figuracji i abstrakcji.
Tą ekspozycją zachęca widza do odkrycia w sobie takiego gabinetu osobliwości,  gdzie leżą zapomniane zbiory kształtów, będące źródłem inspiracji.
Aleksander Czank
ur. w 1945r. w Częstochowie. Absolwent Politechniki Łódzkiej - kierunek Tkactwo. Absolwent Studium Sztuki Sakralnej przy Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Absolwent Akademii Jana Długosza w Częstochowie, specjalizacja - malarstwo sztalugowe pod kierunkiem prof. Jarosława Kweclicha
Rysował od najmłodszych lat. W latach 60-tych i 70-tych liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju oraz liczne nagrody. Potem nastąpiła 30-letnia przerwa spowodowana koniecznością zajęcia się prywatną firmą.
W roku 2010 powrót do malarstwa. Prace prezentowane w Galerii w większości są właśnie z najnowszego okresu czasu.
 

 

 

29

MAJ

2017

1066

razy

czytano