poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Aktywne Dni Żarek już za nami

Strona główna » Aktualności » Aktywne Dni Żarek już za nami

wielkość tekstu:A | A | A

Aktywne Dni Żarek rozpoczęły się w piątek (23.06) turniejami piłki nożnej dla grup dziecięcych i młodzieżowych, które połączone zostały z zakończeniem sezonu najmłodszych zawodników LKS Zieloni Żarki. Całość spotkania przygotowali działacze LKS Zieloni Żarki, rodzice i sponsorzy.
W sobotę 24.06 w godzinach porannych rozegrane zostały zawody wędkarskie "Żarecki Spławik" o Puchar Burmistrza Klemensa Podlejskiego.
Również w sobotę, ale wieczorem na Targowisku Miejskim można było potańczyć przy muzyce w wykonaniu świetnego zespołu „Babilon”.
Niedzielę aktywnie otworzyli zawodnicy turnieju piłki nożnej w kategorii OPEN na Stadionie Miejskim przy  ul. Steinkellera w Żarkach. W tym samym czasie rozgrywane były II Otwarte Mistrzostwa Miast Śląska  w Siatkówce Plażowej, Turniej Mężczyzn na boiskach przy basenie miejskim.
Wczesnym popołudniem na Starym Rynku można było zobaczyć rewelacyjny pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby – finalisty Mam Talent, wielokrotnego rekordzisty Guinnessa.
Po atrakcjach rowerowych zaprezentowały się Zumba Kids z Positive  Energy, podopieczni nauki break dance przy Domu Kultury w Żarkach, na gitarze i keybordzie zagrali uczniowie z zajęć nauki gry na instrumentach.
Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie nagród dla uczestników zawodów rozegranych w trakcie  Aktywnych Dni Żarek.
Niewątpliwą atrakcją były również bezpłatne warsztaty jazdy na nartorolkach i hulajnogach grawitacyjnych przygotowane przez Andrzeja Jakóbczaka – http://www.wypozyczalniazarki.pl/.


Honorowy patronat nad zawodami w trakcie Aktywnych Dni Żarek objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
Organizatorami byli: Gmina Żarki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Positive Energy, LKS Zieloni Żarki, OSP z Gminy Żarki, Wypożyczalnia Żarki, Koło Wędkarskie "Szuwarek"

Wyniki rywalizacji z zawodach wędkarskich o Puchar Burmistrza Klemensa Podlejskiego:
I miejsce – Ryszard Miszczyk
II miejsce – Dariusz Marek
III miejsce – Marcin Bednarski
IV miejsce – Mariusz Pompa

 

czytano: 614 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-04 08:03:11

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11