Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Rowerowe praktyki.

W ostatni piątek (14 lipca 2017) miał miejsce drugi wyjazd studialny z cyklu „Swojego nie znacie… czyli dobre praktyki rowerowe”. Tym razem grupa dwudziestu urzędników samorządowych z całego województwa, w tym burmistrz Żarek Klemens Podlejski,  pokonała śląski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej.
W ubiegłym roku Samorząd Województwa Śląskiego zlecił wykonanie projektu stałej organizacji ruchu dla śląskiego odcinka WTR. Obecnie trwają jeszcze ostatnie uzgodnienia i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku przy trasie staną nowe znaki typu R-4.
Celem wyjazdu było praktyczne zapoznanie się z nowymi zasadami znakowania tras rowerowych na różnych odcinkach ich przebiegu (drogi wojewódzkie, powiatowe, gminne i wewnętrzne, wały rzek, tereny leśne itp.). Nowe zasady i wymogi dot. oznakowania tras rowerowych stawiane obecnie projektantom, zasadniczo różnią się od „tradycyjnych rozwiązań” jakie znane są ze szlaków rowerowych PTTK. Ich znajomość jest konieczna przy planowaniu i budowie infrastruktury rowerowej zarówno tej o charakterze lokalnym jak i regionalnym i krajowym.
Było to drugie z cyklu spotkań dedykowanych urzędnikom samorządowym zajmującym się realizacją pro rowerowej polityki w miastach i gminach naszego regionu. W czerwcu br. urzędnicy spotkali się w Żarkach, a jego celem było empiryczne, a więc z pozycji rowerowego siodełka, poznanie tras rowerowych o wysokim standardzie technicznym (EuroVelo).
Planowane są kolejne spotkania min. w Rybniku, Pszczynie i Częstochowie.

 

18

LIP

2017

1020

razy

czytano