piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rowerowe praktyki.

Strona główna » Aktualności » Rowerowe praktyki.

wielkość tekstu:A | A | A

W ostatni piątek (14 lipca 2017) miał miejsce drugi wyjazd studialny z cyklu „Swojego nie znacie… czyli dobre praktyki rowerowe”. Tym razem grupa dwudziestu urzędników samorządowych z całego województwa, w tym burmistrz Żarek Klemens Podlejski,  pokonała śląski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej.
W ubiegłym roku Samorząd Województwa Śląskiego zlecił wykonanie projektu stałej organizacji ruchu dla śląskiego odcinka WTR. Obecnie trwają jeszcze ostatnie uzgodnienia i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku przy trasie staną nowe znaki typu R-4.
Celem wyjazdu było praktyczne zapoznanie się z nowymi zasadami znakowania tras rowerowych na różnych odcinkach ich przebiegu (drogi wojewódzkie, powiatowe, gminne i wewnętrzne, wały rzek, tereny leśne itp.). Nowe zasady i wymogi dot. oznakowania tras rowerowych stawiane obecnie projektantom, zasadniczo różnią się od „tradycyjnych rozwiązań” jakie znane są ze szlaków rowerowych PTTK. Ich znajomość jest konieczna przy planowaniu i budowie infrastruktury rowerowej zarówno tej o charakterze lokalnym jak i regionalnym i krajowym.
Było to drugie z cyklu spotkań dedykowanych urzędnikom samorządowym zajmującym się realizacją pro rowerowej polityki w miastach i gminach naszego regionu. W czerwcu br. urzędnicy spotkali się w Żarkach, a jego celem było empiryczne, a więc z pozycji rowerowego siodełka, poznanie tras rowerowych o wysokim standardzie technicznym (EuroVelo).
Planowane są kolejne spotkania min. w Rybniku, Pszczynie i Częstochowie.

 

czytano: 602 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-18 15:01:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9