piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacja na kanalizację

Strona główna » Aktualności » Dotacja na kanalizację

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki uzyskała dofinasowanie na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska z niezbędną modernizacją przepompowni ścieków w  Żarkach przy ul. Leśniowskiej. Koszt zadania blisko 750 tys. zł, ponad 600 tys. z środków Unii Europejskiej.

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał projekt z Gminy Żarki z zakresu gospodarki wodno-ściekowej zgłoszony do konkursu w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego.

- Oczekujemy na podpisanie umowy z Samorządem Województwa Śląskiego, Projekt bezpośrednio dotyczy rozbudowy i uruchomienia kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska na terenie Gminy Żarki wraz z niezbędną modernizacją przepompowni ścieków w  Żarkach przy ul. Leśniowskiej - wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Wartość zadania wynosi dokładnie 759 705,88 zł, a wartość dofinasowania sięga 85 proc. i jest to suma 617 647,06 zł. Powstanie kanalizacja przy ul. Częstochowskiej w Wysokiej Lelowskiej na długości 780 metrów oraz zostanie zmodernizowana przepompownia przy u. Leśniowskiej w Żarkach.

Przypomnijmy, iż w 2012 r. oddano do użytku część sieci kanalizacyjnej w Wysokiej Lelowskiej i w Żarkach. Wybudowano wówczas 7,699 km  i podłączono 173 gospodarstwa domowe m.in. w Żarkach, Przewodziszowicach, Wysokiej Lelowskiej za sprawą środków unijnych i z budżetu gminy Żarki.
 

czytano: 595 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-19 13:03:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7