Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dotacja na kanalizację

Dotacja na kanalizację

Gmina Żarki uzyskała dofinasowanie na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska z niezbędną modernizacją przepompowni ścieków w  Żarkach przy ul. Leśniowskiej. Koszt zadania blisko 750 tys. zł, ponad 600 tys. z środków Unii Europejskiej.

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał projekt z Gminy Żarki z zakresu gospodarki wodno-ściekowej zgłoszony do konkursu w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego.

- Oczekujemy na podpisanie umowy z Samorządem Województwa Śląskiego, Projekt bezpośrednio dotyczy rozbudowy i uruchomienia kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska na terenie Gminy Żarki wraz z niezbędną modernizacją przepompowni ścieków w  Żarkach przy ul. Leśniowskiej - wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

Wartość zadania wynosi dokładnie 759 705,88 zł, a wartość dofinasowania sięga 85 proc. i jest to suma 617 647,06 zł. Powstanie kanalizacja przy ul. Częstochowskiej w Wysokiej Lelowskiej na długości 780 metrów oraz zostanie zmodernizowana przepompownia przy u. Leśniowskiej w Żarkach.

Przypomnijmy, iż w 2012 r. oddano do użytku część sieci kanalizacyjnej w Wysokiej Lelowskiej i w Żarkach. Wybudowano wówczas 7,699 km  i podłączono 173 gospodarstwa domowe m.in. w Żarkach, Przewodziszowicach, Wysokiej Lelowskiej za sprawą środków unijnych i z budżetu gminy Żarki.
 

19

LIP

2017

1015

razy

czytano