poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wycieczka osób niepełnosprawnych na Dolny Śląsk.

Strona główna » Aktualności » Wycieczka osób niepełnosprawnych na Dolny Śląsk.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach od 4 do 6 lipca raz  dwudziesty trzeci Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach zaprosił osoby niepełnosprawne na wyjazd integracyjny. Tym razem w kierunku Dolnego Sląska.

- W wycieczce udział wzięły 44 osoby,  w tym 33 osoby niepełnosprawne, pozostałe osoby to pilot wycieczki  pielęgniarka i  opiekunowie – informuje  Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach. – Wybrano osoby o trudnej sytuacji materialnej, które nigdy same nie miałyby możliwości wyjazdu. Imprezy turystyczne zapobiegają ich społecznemu wykluczeniu.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wycieczki.  Odwiedzono Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki, twierdzę w Srebrnej Górze, Bardo Śląskie, Kłodzko i Lądek Zdrój. W każdym miejscu zwiedzano zabytki i poznawano historię ziemi dolnośląskiej.

 

czytano: 768 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-19 13:46:03

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12