środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Puchar Polski i Puchar Europy Nordic Walking zdobyte przez Mariolę Pasikowską

Strona główna » Aktualności » Puchar Polski i Puchar Europy Nordic Walking zdobyte przez Mariolę Pasikowską

wielkość tekstu:A | A | A

Mariola Pasikowska, mieszkanka Żarek reprezentująca drużynę Viking Nordic Team Częstochowa wywalczyła pierwsze  miejsce  w kasyfikacji generalnej Pucharu Polski Nordic Walking na dystansie półmaratonu (21 km, 095m). Pucharu Polski Nordic Walking zorganizowała Polska Federacja Nordic Walking, W tegorocznej edycji odbyło się siedem rund, w następujących miejscowościach: Mielno, Potęgowo, Kolbuszowa, Elbląg, Polanica Zdrój, Osielsko, Hajnówka.

Natomiast w Pucharze Europy rywalizacja toczyła się w czterech państwach wchodzących w skład ENWO: Słowenia, Niemcy, Austria, Polska.  Mariola Pasikowska zdobyła komplet punktów zajmując pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Europy w kategori W30 broniąc tym samym ubiegłorocznego tytułu. Zawodniczka reprezentowała klub Positive Energy  zawody zorganizowała European New Walking Organization.

Do innych tegorocznych sukcesów należy dodać Mistrzostwo Polski Open Kobiet w Maratonie Nordic Walking (42km 195m) w Jastrowiu, Mistrzostwo Europy na dystansie 10 km w Niemczech, brązowy medal Biathlonowych Mistrzostw Polski NW w Kościelisku.

Tegoroczne sukcesy umożliwiło wsparcie sponsorów: Gmina Żarki, Gmina Poraj, Nessis portswear, Grupa Calor.

(Fot: Archiwum Mariola Pasikowska)

czytano: 678 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-10-02 14:30:15

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 14