Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacje dla wodociągu i kanalizacji.

Dotacje dla wodociągu i kanalizacji.

Blisko 2 mln złotych uzyska Gmina Żarki na budowę wodociągi i kanalizacji sanitarnej przy ul. Czarka w Żarkach oraz Wysokiej Lelowskiej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizacja zadania w przyszłym roku.

- Gmina Żarki znalazła się na 23 miejscu na liście projektów ubiegających się o dofinansowanie. Mieścimy się w limicie środków. To bardzo dobra informacja, gdyż będziemy mogli zrealizować kolejne zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej – informuje burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski.

Wniosek do funduszy unijnych został złożony w tym roku. Dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). W najbliższym czasie podpisanie umowy i ogłoszenie przetargu. Realizacja zadania w 2018 r. Projekt obejmuje budowę kanału tłocznego, grawitacyjnego, przepompowni ścieków, wodociągu w ul. Czarka, koszt inwestycji netto 3 140 000zł, dofinansowanie 1 997 982 zł.

- To nie jedyny projekt z zakresu gospodarki wodno-ściekowej – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – W październiku została podpisana umowa dla zadanie „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska Gmina Żarki oraz modernizacja przepompowni ścieków w Żarkach”. W tym wypadku całkowita wartość projektu wynosi:  759 705,88 zł. Dofinansowanie z UE wynosi  525 000,00 zł.  Projekt obejmuje budowę kanalizacji w ul. Częstochowskiej w sołectwie Wysoka Lelowska oraz modernizację awaryjnej przepompowni ścieków przy Sanktuarium Leśniowskim. Inwestycja do realizacji w 2018r.

 

31

PAŹ

2017

1371

razy

czytano