poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Czytanie i inauguracją działalności Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Strona główna » Aktualności » Czytanie i inauguracją działalności Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 30 października w Szkole Podstawowej w Zawadzie miała miejsce kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W 2017 lekturą wybraną do czytania jest "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Akcję przygotowało niedawno powstałe Koło Teatralne "Za kulisami słów" pod kierunkiem opiekuna  - Klaudii Pompy. I to właśnie Klaudia Pompa odpowiadała za przygotowanie uroczystości.  Młodzi artyści starają ię spopularyzować, w sposób niecodzienny, rozwój czytelnictwa wśród swoich kolegów i koleżanek. Jako, że wydarzenia opisane w "Weselu" miały miejsce we wsi pod Krakowem, nie zabrakło wykonanego z wielkim zapałem krakowiaka w tradycyjnych, regionalnych strojach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:  burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemes Podlejski, Henryka Janusiewicz - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Magdalena Brzegowska – dyrektor MGOK w Żarkach. Na występie nie zabrakło również, wspierających swoje pociechy, rodziców.

 

czytano: 832 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-03 11:02:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6