Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Flamberg 2008 w Czatachowie w gminie Żarki.

Flamberg 2008 w Czatachowie w gminie Żarki.

W dniach 16 do 24 sierpnia w Czatachowie, jednym z najmniejszych, ale bardzo urokliwych sołectw w gminie Żarki, trwa zjazd miłośników fantastyki i gier fabularnych z całej Polski Flamberg 2008.

Flamberg Gra Terenowa jest to zjazd miłośników fantastyki i gier fabularnych z całej Polski. Na Jurę Krakowsko-Częstochowską przyjechało około 200 osób, rozstawili na polu namioty i uczestniczą w tygodniowym biwaku. Od chwili rozpoczęcia konwentu codziennie odbywają się najróżniejsze gry (LARP-y), turnieje, oraz wiele innych atrakcji.

Największą atrakcją Flambergu jest Gra Główna - wielka na blisko 200 osób trzydniowa gra, odbywająca się na przestrzeni dwóch kilometrów kwadratowych. 200 graczy, wszyscy w strojach przenoszą się do fascynującego świata Raashtram.

Flamberg jest organizowany w gminie Żarki po raz drugi. W 2000 roku, zapoczątkowana przez kilku entuzjastów, fascynatów gier i fantastyki inicjatywa pod nazwą Flamberg. Słowo, mające na samym początku stanowić tytuł gry terenowej o całkowicie nowej jakości, szybko przerodziło się w markę, firmującą imprezy o określonym charakterze.

Od tamtej pory, na przestrzeni minionych lat rozpoznawalny dla wtajemniczonych symbol miecza o płomiennym ostrzu gościł na folderach i plakatach wielu imprez. Grupa Flamberg jako samodzielny organizator bawiła uczestników na kolejnych odsłonach swojej gry terenowej, spotkaniach z fantastyką, konwentach stacjonarnych, turniejach i innych wydarzeniach o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, promocyjnym.

Dziś Grupa Flamberg to kilkuosobowe grono osób na co dzień zajmujących się działaniem w środowisku wielbicieli gier fantastycznych, strategicznych, karcianych i szeroko pojętej fantastyki. To także kilka firm z powodzeniem prosperujących w branży artystyczno-kulturalnej i wydawniczej. Grupa czynnie stara się zapewnić, jak największej liczbie osób, jak najlepiej zorganizowaną inteligentną rozrywkę, wspomagani przez rzesze klubów, stowarzyszeń oraz fanów, popierających idee rozpowszechniania tego wspaniałego i rozwijającego hobby.

Informację przygotowano na podstawie danych zawartych na stronie www.flamberg.pl.

18

SIE

2008

872

razy

czytano