sobota, 14 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Alfred, Izydor
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Najlepsi w ortografii.

Strona główna » Aktualności » Najlepsi w ortografii.

wielkość tekstu:A | A | A

Patrycja Stodółkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Ludwinowie zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Szkół Podstawowych "Z ortografią na co dzień i od święta" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Pana Klemensa Podlejskiego oraz Radnego Rady Powiatu Myszkowa Jakuba Grabowskiego. Konkurs odbył się w dniu 28 marca w Szkole Podstawowej w Zawadzie.

Do konkursu zgłosiło się 12 szkół, które w eliminacjach szkolnych wytypowały po 2 reprezentantów. Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando na podstawie książki  J.I. Kraszewskiego "Dziecię Starego Miasta".

Zwycięzcy:
I miejsce Patrycja Stodółkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Ludwinowie
II miejsce Marcelina Cesarz ze Szkoły Podstawowej w Ludwinowie i Oliwia Ślusarczyk ze Szkoły Podstawowej w Choroniu
III miejsce Agnieszka Bednarz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie i Kamila Sikora ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.
Nagrodzeni jak i każdy uczestnik konkursu wraz z nauczycielem przygotowującym otrzymali pamiątkowe nagrody, które ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Żarki oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zawadzie.


Organizatorami konkursu byli: nauczyciel języka polskiego Klaudia Pompa oraz nauczyciel bibliotekarz  Ewa Filipkiewicz.

Celem konkursu było nie tylko promowanie i krzewienie kultury języka polskiego, dbanie o  poprawność ortograficzną, lecz także uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i zachęcanie do sięgania po literaturę niepodległościową.

WYDARZENIE W RAMACH JUBILEUSZU 100 – LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W 1918 r.

czytano: 465 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-04-09 15:37:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9