piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mercedes dla straży z Jaworznika.

Strona główna » Aktualności » Mercedes dla straży z Jaworznika.

wielkość tekstu:A | A | A

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jaworznik zostanie zakupiony za  799 500,00 zł. Oferta przedsiębiorstwa Specjalistycznego „bocar” Sp. z o.o. z Korwinowa została wybrana w przetargu nieograniczonym.  W dniu 21 czerwca została podpisana umowa na zakup auta. - Samochód ma być dostarczony do końca października 2018 r. do jednostki OSP w Jaworzniku – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zakup jest możliwy dzięki uzyskaniu dofinasowania w ramach wzmocnienia potencjału służb ratowniczych w ramach unijnego dofinansowania. OSP w Jaworzniku otrzyma na zakup wozu dofinansowanie z UE: 337 500,00, dotację z Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Śląskiego: 300 000,00 zł, a wkład własny Gminy wyniesie 162 000,00 zł.

OSP w Jaworzniku otrzyma samochód marki Mercedens – Benz, model Atego wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 220kW, podwozie drogowe w układzie napędowym: 4x4 uterenowione, silnik o zapłonie samoczynnym, posiadający aktualne normy ochrony środowiska (czystości spalin) spełniający normę emisji spalin. Auto ze zbiornikami na wodę (4 m sześcienne) oraz na środek pianotwórczy, wyposażony w autopompy.

 

czytano: 307 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-26 11:34:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8