Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mercedes dla straży z Jaworznika.

Mercedes dla straży z Jaworznika.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jaworznik zostanie zakupiony za  799 500,00 zł. Oferta przedsiębiorstwa Specjalistycznego „bocar” Sp. z o.o. z Korwinowa została wybrana w przetargu nieograniczonym.  W dniu 21 czerwca została podpisana umowa na zakup auta. - Samochód ma być dostarczony do końca października 2018 r. do jednostki OSP w Jaworzniku – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zakup jest możliwy dzięki uzyskaniu dofinasowania w ramach wzmocnienia potencjału służb ratowniczych w ramach unijnego dofinansowania. OSP w Jaworzniku otrzyma na zakup wozu dofinansowanie z UE: 337 500,00, dotację z Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Śląskiego: 300 000,00 zł, a wkład własny Gminy wyniesie 162 000,00 zł.

OSP w Jaworzniku otrzyma samochód marki Mercedens – Benz, model Atego wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 220kW, podwozie drogowe w układzie napędowym: 4x4 uterenowione, silnik o zapłonie samoczynnym, posiadający aktualne normy ochrony środowiska (czystości spalin) spełniający normę emisji spalin. Auto ze zbiornikami na wodę (4 m sześcienne) oraz na środek pianotwórczy, wyposażony w autopompy.

 

26

CZE

2018

862

razy

czytano