piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bezpłatne treningi. Nordic walking.

Strona główna » Aktualności » Bezpłatne treningi. Nordic walking.

wielkość tekstu:A | A | A

W każdy czwartek bezpłatne zajęcia dla zainteresowanych Nordic Walking. Trening poprowadzą instruktorzy Mariola Pasikowska i Tadeusz Rutka. Wystarczy przyjść na parking pod Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach o godz. 18:00. Cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów potrwa do listopada. Uczestnicy są zobowiązani do uczestniczenia w zajęciach ze swoimi kijami do Nordic Walking. Jesli ich nie mają, istnieje możliwość wypożyczenia, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Zajęcia odbywają się w ramach akcji  "Nordic Walking na receptę". Patronat nad nimi objął kardiolog prof. dr hab. med. Grzegorz Raczak, wsparty przez Akademię Zdrowia Santandera pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Projekt jest realizowany przez wykwalifikowaną kadrę Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zaplanowano cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych treningów nordic walking. Podczas zajęć, oprócz nauki techniki Nordic Walking i marszów przeprowadzanych tą techniką, wykonywane będą różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe, sprawnościowe, koordynacyjne, gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników o różnym poziomie zaawansowania (ze szczególną uwagą na osoby początkujące).

Zajęcia będą odbywały się planowo bez względu na pogodę. W zajęciach uczestniczyć mogą osoby w każdym wieku, jednak osoby poniżej 16 roku życia muszą być pod opieką dorosłych.

 

 

 

 

czytano: 422 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-26 08:17:28

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5