środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rozbudowa ul. Polnej w Kotowicach

Strona główna » Aktualności » Rozbudowa ul. Polnej w Kotowicach

wielkość tekstu:A | A | A

Dokładnie 589 350,39 zł będzie kosztowała rozbudowa ul. Polnej w Kotowicach. Zadanie zrealizuje P.H.U.B. MARMADEX z Myszkowa. Właśnie rozstrzygnięto przetarg. - Wystartowało w nim 5 firm – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na początku sierpnia. Zadanie w całości finansowane z gminnego budżetu.

W ramach inwestycji powstanie droga gminna o szerokości 4,5 m ograniczona obustronnie krawężnikiem betonowym, nawierzchnie jezdni z kostki betonowej, na wlocie do DW 792 na długości 20m od skrzyżowania jezdnia asfaltowa,  zjazdy na drogi gminne, odwodnienie. Zadanie do realizacji w tym roku.

Rozstrzygnięcie przetargu pod adresem: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4723

 

czytano: 254 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-30 11:13:10

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7