Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Gmina Żarki przyłączyła się do akcji „ Żyjesz nie tylko dla siebie”.

Gmina Żarki przyłączyła się do akcji „ Żyjesz nie tylko dla siebie”.

W gminie Żarki rozpoczęła się akcja realizowana przez Centrum Onkologii w Gliwicach przekonująca kobiety do wykonywania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. W Żarkach wywieszono plakaty, a do instytucji użyteczności publicznych trafiły ulotki.

Centrum Onkologii w Gliwicach równolegle z działalnością medyczną prowadzi szereg inicjatyw, których  celem jest przekonanie kobiet do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Zamierzeniem nowej akcji jest szerzenie wśród mieszkańców woj. śląskiego idei bezpłatnych badań profilaktycznych a tym samym ochronią wielu mieszkańców przed podstępną chorobą – rakiem.

Problem jest ogromny, ponieważ okazuje się, że głównym wrogiem kobiet nie są komórki rakowe ale wstyd i lek towarzyszący badaniom. Dzieje się tak zwłaszcza na obszarach mniejszych miast i wsi, gdzie świadomość konieczności takich badań oraz dobrodziejstw z nich wynikających jest najniższa. Zdecydowanie należy to zmienić zwłaszcza dlatego, że nowotwór złośliwy wcześnie rozpoznany jest uleczalny nawet w ok. 90%.

Dlatego właśnie Centrum Onkologii na terenie powiatów częstochowskiego, myszkowskiego i kłobuckiego, postanowiło obecnie przeprowadzić lokalną akcję informacyjną pod hasłem: „Żyjesz nie tylko dla siebie”. W miniony piątek na terenie miasta Żarki zawisły banery reklamujące akcję, a budynkach użyteczności publicznej pozostawiono ulotki. Wszystko to ma jeden cel, przekonanie, że naprawdę warto poddać się bezpłatnym badaniom profilaktycznym.

Szczegóły na stronach www.rakszyjki.org oraz www.raksutka.org.
Na liście placówek, które wykonują badania znajduje się również SP ZOZ Żarki, ul. Myszkowska 32, tel. (34) 3148029.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta na podstawie informacji z Instytutu Onkologii)

22

WRZ

2008

855

razy

czytano