piątek, 19 kwietnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Alfa, Tytus
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zastępca koordynatora Konwentu.

Strona główna » Aktualności » Zastępca koordynatora Konwentu.

wielkość tekstu:A | A | A

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski został  wybrany  zastępcą koordynatora Konwentu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów na kadencję samorządową 2018-2023.  Posiedzenie Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów odbyło się w Gminie Jaworze. Wzięło w nim  udział około 90 przedstawicieli samorządów lokalnych z terenu województwa śląskiego, tj. burmistrzów, wójtów oraz ich zastępców.

W trakcie spotkania przeprowadzone zostały wybory nowego Prezydium Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów na kadencję samorządową 2018-2023. Z pośród uczestników zostało wybranych jednogłośnie 10 członków: Koordynatorem Konwentu nadal pozostał  Ireneusz Czech - wójt Gminy Kochanowice, jego zastępcami zostali Barbara Magiera - burmistrz Miasta Radlin,  Zdzisław Banaś - burmistrz Miasta i Gminy Siewierz oraz Klemens Podlejski - burmistrz Miasta i Gminy Żarki. Pozostali członkowie Prezydium: Piotr Derejczyk - wójt Gminy Miedźno, Tomasz Gęsiarz – wójt Gminy Mstów, Maciej Gogulla - wójt Gminy Pilchowice, Krystian Grzesica - burmistrz Miasta Bieruń, Radosław Ostałkiewicz – wójt Gminy Jaworze, Marian Pawlas – wójt Gminy Suszec.

 

czytano: 403 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-02-07 11:30:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9