Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dwa Serca

W  sobotę  9 lutego  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miał miejsce niezwykły spektakl teatralny. Niezwykły dlatego, że wszelkie prace związane z przygotowaniem i przedstawieniem wykonała Grupa Teatralna „ODWAŻNI" która to grupa zawiązała się i działa przy Żareckim Klubie Seniora „Barwy Jesieni". Przygotowanie to  scenariusz, aranżacja, reżyseria, obsada głównych postaci  i szereg innych drobniejszych prac, a przedstawienie – to pokonanie własnej tremy i chęć pokazania (zgodnie z nazwą grupy), że do odważnych świat należy. Było uroczo. Frekwencja (wbrew wcześniejszym obawom) przeszła wszelkie oczekiwania.

Humor, rozbrajające scenki, świetne wykonanie, zgranie zespołu to atuty, których może pozazdrościć – nie waham się z użyciem tego określenia – niejeden artysta. Widownia gromkimi brawami podziękowała za przedstawienie, dyrektor Domu Kultury Magda Brzegowska symboliczną, ale jakże piękną różą dla każdego aktora, podziękowała za dostarczenie nam  rozrywki w zimowe, sobotnie popołudnie.

Dodatkowo piękny kolorowy kosz kwiatów, złożony na scenie  był podziękowaniem Klubu Seniora za wkład wszystkich tych, którzy chociaż w mały, symboliczny sposób przyczynili się do tego, że grupa powstała, że się rozwija, że ma ochotę dalej pracować nad dostarczaniem mieszkańcom  gminy miłej rozrywki.

Niech zatem na zakończenie będzie mi wolno przedstawić bohaterów kulturalnego wydarzenia i tym samym życzyć sobie (myślę, że wypowiadam się w imieniu wszystkich zainteresowanych), aby takich spektakli  było coraz więcej a my, mieszkańcy dołożymy wszelkich starań, aby widownia nigdy nie świeciła pustkami.

Oto autorzy udanego i wbrew porze roku ciepłego, sobotniego,  popołudnia: Ula Mianowska, Irenka Horoszko, Wiesia Gryzik, Anna Maślankiewicz, Jan Kanty Gryzik, Zdzisia Bereska, Marysia Górna, Henio Wodzyński, Roman Hamerla. Nad całością od strony technicznej czuwał Adrian Rał, a słowo wstępu i podziękowania wzięła na siebie- jak zwykle- pani Magda Brzegowska – dyrektor Domu Kultury w Żarkach.

Zatem już zupełnie na zakończenie.

DZIĘKUJEMY ZA JUŻ , PROSIMY O JESZCZE. 

Tekst: Jolanta Pudo

"Dwa serca” zostanie ponownie wystawiony w dniu 10 marca 2019 r. (Niedziela)  o godz. 17.00, sala widowiskowa Domu Kultury w Żarkach. Wejściówki – cegiełki do nabycia w sekretariacie MGOK Żarki.

26

LUT

2019

8248

razy

czytano