poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajskie obrady w Zaborzu.

Strona główna » Aktualności » Jurajskie obrady w Zaborzu.

wielkość tekstu:A | A | A

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Jurajskich po raz kolejny wybrało na przewodniczącego Adam Markowskiego. W skład Zarządu tej jedynej turystycznej organizacji na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wszedł również Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Pompą uczestniczyli w Zgromadzeniu  Ogólnym Związku Gmin Jurajskich w dniu 27 lutego. Spotkanie tego typu po raz trzeci organizowano na terenie Gminy Żarki. Tym razem prezydenci, burmistrzowie i wójtowie przyjechali do nowego obiektu Jurajski Kryształ w Zaborzu http://jurajskikrysztal.pl/ .

Paulina Turoń z Jurajskiego Kryształu przedstawiła ofertę nowego miejsca noclegowego. Luksusowe pokoje, strefa wellnes, doskonała kuchnia, sala konferencyjna to atuty nowego miejsca dla wypoczynku dla turystów i organizacji konferencji branżowych. Burmistrz Klemens Podlejski  przedstawił ofertę produktów turystycznych z terenu Gminy Żarki.

- Jestem jedną z osób, które zakładały Związek Gmin Jurajskich. Dzisiaj mocno współpracujemy i wspólnie promujemy i Gminę Żarki i Jurę – powiedział Klemens Podlejski.

- Wzrost turystyczny Gminy Żarki jest widoczny. Po raz trzeci spotykamy się w ramach zgromadzenia właśnie w tej gminie, a to świadczy o tym, iż przybywa tu atrakcyjnych miejsc do wypoczynku – mówił Adam Markowski. – Każde zgromadzenie jest organizowane w innym obiekcie na Jurze, dzięki temu widzimy również zmiany i wzrost standardu bazy turystycznej.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin wybrany nowy zarząd Związku Gmin Jurajskich w składzie: Adam Markowski (przedstawiciel Gminy Janów), Katarzyna Gądek (przedstawiciel Krakowa), Włodzimierz Tutaj (przedstawiciel Częstochowy) , Norbert Bień (Wójt Gminy Klucze), Jerzy Janoska (Radny MiG Ogrodzieniec), Tomasz Piszczek (radny Gminy Trzebina)  Klemens Podlejski (Burmistrz MiG Żarki), Zdzisław Banaś (Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz)  i Krzysztof Wołos (wójt  Gminy Wielka Wieś).

W składzie Komisji Rewizyjnej znajdują się: Roman Żelazny (wójt Gminy Trzyciąż) jako Przewodniczący, Adam Szmukier (wójt Gminy Włodowice), Lesław Blacha (wójt Gminy Gołcza) oraz Krzysztof Molenda (wójt Gminy Lelów).

Zdjęcia: Związek Gmin Jurajskich i Katarzyna Kulińska-Pluta

czytano: 371 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-03-04 18:27:21

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7