poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Trzy budynki do termo.

Strona główna » Aktualności » Trzy budynki do termo.

wielkość tekstu:A | A | A

Pięć firm rywalizowało w przetargu w zakresie „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki”. Zadnie będzie realizowane do końca maja tego roku. Wartość prac 722 334,00, w tym dotacja unijna w wysokości 456 813,41 zł. Dzięki zaangażowaniu środków unijnych i Gminy Żarki trzy budynki mieszkalne: przy ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11, w Przybynowie przy ul. Szkolnej 4 zostaną poddane termomodenizacji.

- Uzyskaliśmy w ub. roku dofinansowanie z programu unijnego. W styczniu został ogłoszony przetarg, a prace powinny się rozpocząć w marcu tego roku – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W dniu 12 marca 2019 została podpisana umowa pomiędzy Gminą Żarki, a firmą ELEKTRO – MONTEX Sp. z o.o. z Nieznanic koło Kłomnic. To właśnie oferta tej firmy została wybrana w przetargu nieograniczonym z ceną brutto: 275 689,50 zł  dla pracy w budynku przy ul. Leśniowska 61, Żarki, 233 835,00 zł dla prac przy budynku przy ul. Berka Joselewicza 11, Żarki, 212 809,50 zł dla prac przy budynku przy ul. Szkolna 4, Przybynów.

- Gmina Żarki pozyskała dotację z programu, którego jednym z celów jest: poprawa efektywności energetycznej w sektorze komunalnych  zasobów  mieszkaniowych, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcji zużycia energii – informuje burmistrz K. Podlejski. – Każde działanie związane z ochroną powietrza jest ważne.

Jaki jest zakres prac w ramach tej inwestycji?

W budynku przy ul. Leśniowskiej 61 w Żarkach będzie wykonane: ocieplenie elewacji,  stropu, ścian fundamentowych wraz z ich naprawą, wymiana starej stolarki okiennej i drzwiowej, instalacje gazowe, centralnego ogrzewania osobno dla każdego lokalu mieszkalnego, wykonanie nowych ganków o konstrukcji drewnianej i gabarytach takich samych, jak ganków istniejących, nowe orynnowanie i obróbki blacharskie, wymiana wewnętrznej instalacji elektrycznej.

W budynku ul. Berka Joselewicza 11 w Żarkach nastąpi: ocieplenie budynku, wymiana starej stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji gazowych i centralnego ogrzewania osobno dla każdego lokalu mieszkalnego, naprawa murów, wymiana wewnętrznej instalacji elektrycznej, wydzielenie nowej łazienki w lokalu mieszkalnym położonym na parterze.

Natomiast w Przybynowie przy ul. Szkolnej 4 ul. Szkolna 4 zaplanowano: ocieplenie elewacji, stropu, stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych instalacji gazowych i centralnego ogrzewania osobno dla każdego lokalu mieszkalnego, wymiana wewnętrznej instalacji elektrycznej i odgromowej, budowę nowych odpływów kanalizacji sanitarnej do projektowanych zbiorników szczelnych na nieczystości.


Projekt pn. „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki”
współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2014-2020.

 

czytano: 395 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-03-14 09:39:27

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5