Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacja na wyrównywanie szans edukacyjnych w gminie Żarki

Dotacja na wyrównywanie szans edukacyjnych w gminie Żarki

Gmina Żarki pozyskała pieniądze na dodatkowe bezpłatne zajęcia dla uczniów w Zawadzie, Przybynowie,  Jaworzniku oraz w Żarkach. Dotacja wynosi 23 tys. zł i została pozyskana w konkursie na regionalne i lokalne programy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 roku

Wojewoda Śląski działając poprzez Śląskiego Kuratora Oświaty ogłosił konkurs w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Gmina Żarki złożyła przed kilkoma tygodniami projekt pt. ”Wyrównujemy szanse w gminie Żarki”, wartość zadania 33 710 tys. zł, wartość dotacji 23 300 zł.

Oferta zajęć zostanie skierowana do przedszkolaków w placówkach przedszkolnych działających na terenie gminy Żarki. Zostaną tu przeprowadzone zajęcia edukacyjnie zabawowe, plastyczne i wokalno-taneczne.

W ciągu trwania projektu zostaną dodatkowymi zajęcia objecie także uczniowie szkół podstawowych działających w gminie Żarki w miejscowościach: Żarki, Przybynów, Jaworznik, Zawada. Każda ze szkół będzie miała swój atrakcyjny program dodatkowych zajęć edukacyjnych polegających na wsparciu inicjatyw już częściowo funkcjonujących, ale z barku środków nie mogących w pełni zaistnieć w środowisku lokalnym. Wsparcie jest skierowane na zajęcia o charakterze artystycznym i kulturowym. Każdą placówkę w ramach dotacji odwiedzi także Rycerska Drużyna Miasta Żarki z Animowaną Lekcją Historii.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

27

PAŹ

2008

1159

razy

czytano