Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dzień Turystyki w Śląskim

Dzień Turystyki w Śląskim

W trakcie Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Muzeum Śląskim w Katowicach nie zabrakło branży turystycznej Gminy Żarki. Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego stało się okazją do podsumowania i doceniania osób, które pracują na rzecz rozwoju turystyki. Województwo śląskie w 2018 r. odwiedziło 5,7 milionów osób.
W ramach spotkania przekazano również specjalne dyplomy i skierowano podziękowania do osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej Juromanii,  czyli Święta Szlaku Orlich Gniazd. Z terenu gminy Żarki w to przedsięwzięcie byli zaangażowani: Gmina Żarki reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego,  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury reprezentowany przez dyrektor Magdalenę Brzegowską, Muzeum Dawnych Rzemiosł, Wehikuł Czasu na Jurajskim Szlaku, ArtWarsztaty, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, Etnojura, Przystań Leśniow, Wypożyczalnia w  Przewodziszowicach, Wystawa Amonitów,  Agrogospodarstwo Pod Skałką w Przybynowie, Zagroda Maciejówka.

- W turystykę angażują się podmioty publiczne i prywatne. Połączenie wysiłków daje efekty – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

 

25

PAŹ

2019

727

razy

czytano