poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dzień Turystyki w Śląskim

Strona główna » Aktualności » Dzień Turystyki w Śląskim

wielkość tekstu:A | A | A

W trakcie Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Muzeum Śląskim w Katowicach nie zabrakło branży turystycznej Gminy Żarki. Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego stało się okazją do podsumowania i doceniania osób, które pracują na rzecz rozwoju turystyki. Województwo śląskie w 2018 r. odwiedziło 5,7 milionów osób.
W ramach spotkania przekazano również specjalne dyplomy i skierowano podziękowania do osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej Juromanii,  czyli Święta Szlaku Orlich Gniazd. Z terenu gminy Żarki w to przedsięwzięcie byli zaangażowani: Gmina Żarki reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego,  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury reprezentowany przez dyrektor Magdalenę Brzegowską, Muzeum Dawnych Rzemiosł, Wehikuł Czasu na Jurajskim Szlaku, ArtWarsztaty, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, Etnojura, Przystań Leśniow, Wypożyczalnia w  Przewodziszowicach, Wystawa Amonitów,  Agrogospodarstwo Pod Skałką w Przybynowie, Zagroda Maciejówka.

- W turystykę angażują się podmioty publiczne i prywatne. Połączenie wysiłków daje efekty – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

 

czytano: 324 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-10-25 09:52:15

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9