sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szansa na dotację.

Strona główna » Aktualności » Szansa na dotację.

wielkość tekstu:A | A | A

Ruszył nabór wniosków w programie dotacyjnym Śląskie Lokalnie 2020 finansowanym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Nabór odbywa się do 1 marca.
Podmioty uprawnione do składania wniosków:
➡️ młode organizacje pozarządowe mające siedzibę w województwie śląskim, które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
📌 Roczny budżet organizacji pozarządowej nie może przekraczać 25 tys. zł (budżet rozumiany jako obrót za rok poprzedni).
➡️ obywatelskie grupy nieformalne, czyli grupy składające się z nie mniej niż trzech pełnoletnich osób.
📌 Członkowie obywatelskich grup nieformalnych nie mogą zasiadać w organach statutowych organizacji pozarządowych.
➡️ samopomocowe grupy nieformalne , czyli grupy składające się z nie mniej niż trzech pełnoletnich osób, których aktywne działanie skierowane jest na pokonywanie chorób, problemów natury psychicznej albo socjalnej, które dotyczą ich bezpośrednio albo ich bliskich.
➡️ patronackie organizacje pozarządowe, to organizacje, które składają i realizują projekt w imieniu i na rzecz grupy nieformalnej, która nie ma możliwości zrealizowania projektu samodzielnie.
📌 Formalnie realizatorem projektu jest organizacja patronacka.

Wszelkie informacje pod adresem: https://www.fioslaskie.com/

 

czytano: 574 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-02-06 13:26:11

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5