środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ograniczenie w odbiorze odpadów.

Strona główna » Aktualności » Ograniczenie w odbiorze odpadów.

wielkość tekstu:A | A | A

W związku z wybuchem pandemii wirusa COVID-19 (zwanego powszechnie „koronawirusem”) i koniecznością wprowadzenia nowych zasad bezpieczeństwa w tym ograniczenia kontaktów  informujemy, iż w miesiącu kwietniu 2020r. odbiór odpadów komunalnych zmieszanych (kosz) i biodegradowalnych odbędzie się tylko jeden raz - w pierwszym terminie podanym w harmonogramie. Odpady segregowane i popiół bez zmian.

Informujemy również, iż Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych będzie nie czynny do odwołania.

Jednocześnie prosimy by mieszkańcy wystawili odpady w pojemnikach bądź w workach dzień wcześniej wieczorem. O dalszych ewentualnych zmianach zostaną Państwo poinformowani.

Prosimy również o bieżące sprawdzanie strony internetowej Gminy Żarki. Znajdują się tam wszelkie informacje dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę.

czytano: 640 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-04-02 13:06:11

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7