środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bezpłatne szkolenia dla seniorów.

Strona główna » Aktualności » Bezpłatne szkolenia dla seniorów.

wielkość tekstu:A | A | A

Zachęcamy do udziału w darmowych szkolenia dla seniorów powyżej 65 roku życia w ramach Śląskiej Akademii Senior@. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt zapewnia: bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych, praktyczne, umiejętności obsługi: telefonu, komputera, Internetu, grupowe działania animacyjne, certyfikat udziału w projekcie, tablet na własność.

W trosce o bezpieczeństwo Seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Właśnie została otwarta rekrutacja i możliwość szkoleń zdalnych dla nowych grup. W ramach projektu nauka: obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywanie umiejętności poruszania się w Internecie w zakresie usług, informacji i social media. Poznawanie zasad w zakresie e-recept i bezpiecznego i wygodnego płacenia rachunków, czy dokonywania zakupów przez internet z dostawą do domu. Projekt daje możliwość  poznania nowych  aplikacji (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu.

Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań, a sprzęt komputerowy zakupiony w ramach projektu –  45 pracowni komputerowych (jedna pracownia to m.in.: 10 laptopów, drukarka laserowa, projektor, aparat cyfrowy i kamera cyfrowa)  – otrzymają najaktywniejsze jednostki współpracujące w ramach Śląskiej Akademii Senior@.

Kto może wziąć udział w grupach zdalnych:
- Osoby, które ukończyły 65 rok życia,
- zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (Gmina Żarki znajduje się na liście gmin www.cyfrowy-slask.com ),
- posiadające dostęp do sprzętu umożlwiającego realizacje szkoleń zdalnych

Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe.
Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna).
System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox.
Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).

Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletów. Nie jest wymagane jakiekolwiek minimum wiedzy, ponieważ grupy będą tworzone na zróżnicowanym poziomie. Udział mogą wziąć osoby, które do tej pory w ogóle nie korzystały ze smartfonów, komputerów/laptopów czy tabletów

Zainteresowane osoby z terenu GMINY ŻARKI są proszone o kontakt telefoniczny z Urszulą Mianowską pod numerem telefonu: 660 200 595.  

STRONA PROJEKTU, informacje: https://cyfrowy-slask.com/

 

czytano: 346 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-05-07 15:16:45

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6