Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Święty Mikołaj rozdawał prezenty zgodnie ze zwyczajem – najbardziej potrzebującym.

Święty Mikołaj rozdawał prezenty zgodnie ze zwyczajem – najbardziej potrzebującym.

Każdy może być świętym Mikołajem. Wystarczy chcieć. Takie hasło przyświecało tegorocznej wspólnej akcji mikołajkowej. W wyniku działania szeregu osób dobrej woli do 40 rodzin w gminie Żarki dotarł Święty Mikołaj.

- Tak naprawdę w tych domach nikt nie czekał na prezenty – podkreśla Teresa Kowacka, kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Żarkach.

W dniu 5 grudnia 2008r. czterech Mikołajów (w ich role wcielili się młodzi ludzie z Zespołu Szkół w Żarkach) wraz z pracownikami Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i  Przewodniczącą Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wyruszyło z prezentami na teren Gminy Żarki do 40 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

- Odwiedziny Mikołaja wprowadziły do rodzin wiele radości i uśmiechów  na twarzach dzieci – dodaje T. Kowacka. – Po raz pierwszy pojechaliśmy z paczkami do domów. Zwykle osoby trudnej sytuacji były zapraszane po ich odbiór na wspólne spotkanie. Tym razem niespodzianka była chyba większa. Wiele osób wcale się nie spodziewało, że ktoś będzie o nich pamiętał.

Prezenty zostały ufundowane przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Koło Pszczelarskie w Żarkach. W paczkach znajdowały się także zabawki i odzież zebrana przez młodzież koła Caritas działającego w Zespole Szkół.

Wizytą Świętego Mikołaja najbardziej ucieszone były dzieci.


(przygotowanie: pracownicy MGOPS, fot. archiwum  MGOPS)

08

GRU

2008

1247

razy

czytano