sobota, 23 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Jan, Rajmund
Linki
Warto wiedzieć
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zwalczyć smog. Konferencja.

Strona główna » Aktualności » Zwalczyć smog. Konferencja.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 12 stycznia o godz. 11.00 odbędzie się konferencja pn. „Zwalczyć smog - wyzwanie dla województwa śląskiego”. Jest ona realizowana w ramach projektu InfoSMOG-MED.

Konferencja odbędzie się w formie online - link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/864516-1/
Po zarejestrowaniu udziału, zainteresowani otrzymają link do transmisji na żywo.

W czasie konferencji przeprowadzona zostanie debata ekspercka pt. „Działania antysmogowe w województwie śląskim i sposoby ich finansowania”, poświęcona m.in. tematyce smogu, działań ograniczających jego wpływ na zdrowie czy możliwości pozyskania dofinansowania w zakresie walki z zanieczyszczonym powietrzem.

Projekt InfoSMOG-MED realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Jego głównym celem jest stworzenie elektronicznej platformy i aplikacji mobilnej informujących o stanie jakości powietrza wraz z systemem komunikacji dla mieszkańców oraz podmiotów leczniczych z terenu województwa śląskiego. Ponadto prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” zwiększająca świadomość mieszkańców województwa nt. negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, jak również poprawnych zachowań proekologicznych i prozdrowotnych.

Grafika: www.slaskie.pl

czytano: 141 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-01-11 08:30:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6