Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Zwalczyć smog. Konferencja.

Zwalczyć smog. Konferencja.

W dniu 12 stycznia o godz. 11.00 odbędzie się konferencja pn. „Zwalczyć smog - wyzwanie dla województwa śląskiego”. Jest ona realizowana w ramach projektu InfoSMOG-MED.

Konferencja odbędzie się w formie online - link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/864516-1/
Po zarejestrowaniu udziału, zainteresowani otrzymają link do transmisji na żywo.

W czasie konferencji przeprowadzona zostanie debata ekspercka pt. „Działania antysmogowe w województwie śląskim i sposoby ich finansowania”, poświęcona m.in. tematyce smogu, działań ograniczających jego wpływ na zdrowie czy możliwości pozyskania dofinansowania w zakresie walki z zanieczyszczonym powietrzem.

Projekt InfoSMOG-MED realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Jego głównym celem jest stworzenie elektronicznej platformy i aplikacji mobilnej informujących o stanie jakości powietrza wraz z systemem komunikacji dla mieszkańców oraz podmiotów leczniczych z terenu województwa śląskiego. Ponadto prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” zwiększająca świadomość mieszkańców województwa nt. negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, jak również poprawnych zachowań proekologicznych i prozdrowotnych.

Grafika: www.slaskie.pl

11

STY

2021

533

razy

czytano