piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kolarze na trasie.

Strona główna » Aktualności » Kolarze na trasie.

wielkość tekstu:A | A | A

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury" 2021. Gmina Żarki na trasie. Zawodnicy z Niemiec, Polski, Litwy i Łotwy oraz innych państw rozpoczną rywalizację na jurajskich ścieżkach w Przewodziszowicach. W związku z Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „SZLAKAMI JURY” 2021 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

- 14 maja, godz: 14:00-18:00 ścieżka rowerowa Przewodziszowice - Czatachowa, tj. trasy 2a i 3a zamknięte dla turystów rowerowych.   
- 15 maja godz. 09:00-13:00 zamknięta droga Hucisko – Zdów – Hucisko, objazd do Zdowa przez Młyny.
- 15 maja, godz. 15:00–20:00 Gmina Włodowice ruch ograniczony: rudna z Włodowic przez Parkoszowice, Rudniki, Włodowice. Pojazdy poruszają się z kierunkiem jazdy kolarzy, należy stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.
- 16 maja, godz. 10:00-15:00 Gmina Niegowa miejscowości: Niegowa, Antolka, Tomiszowice, Bliżyce, Mirów. Gmina Włodowice miejscowości: Zdów, Hucisko. Gmina Żarki miejscowość Kotowice ruch ograniczony. Pojazdy poruszają się z kierunkiem jazdy kolarzy, należy stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.

                    Organizator przeprasza za utrudnienia

czytano: 151 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-05-13 09:52:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8