piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zagłosuj. Prosta sprawa.

Strona główna » Aktualności » Zagłosuj. Prosta sprawa.

wielkość tekstu:A | A | A

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach trafiło do Turystycznej Listy Przebojów na antenie Jedynki - Polskiego Radia. Muzeum jest na ten moment w poczekalni w poczekalni, a dzięki Państwa  głosom może awansować do głównego notowania. Prosimy o głosy. Samo głosowanie zajmuje kilka sekund.
👉Start w kategorii: RODZINA.
👉 Napisz fajny komentarz, a masz szansę wygrać nagrodę.
👉 Zachęcamy do głosowania. 👉Dziękujemy za każdy głos.
💪 Wystarczy kliknąć i oddać głos. https://tlp.polskieradio.pl/galeria/920?fbclid=IwAR31u3Ej26AXJaUJ7qIvuehGEQzOKHwapVM522CpP8y2wkv_roshI3UW58o

Źródło grafiki: Polskie Radio Jedynka

czytano: 319 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-05-26 08:20:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8