Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uroczyste otwarcie świetlicy w Przybynowie.

Uroczyste otwarcie świetlicy w Przybynowie.

W dniu 30 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w Przybynowie znajdującej się w budynku szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej. Koszt inwestycji sfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach oraz Gminy Żarki. Koszt remontu pokrywany z środków gminy to 20 tys. zł, pozyskane środki z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego to 30 tys. zł.

W ramach projektu odnowiono i unowocześniono pomieszczenia w części budynku Szkoły Podstawowej w Przybynowie położonej w centrum miejscowości, z przeznaczeniem na świetlicę środowiskową. Świetlica składa się z dwóch sal, których całkowita powierzchnia wynosi 114 m².

Pomieszczenia były bardzo zaniedbane. W ramach remontu wymieniono okna i drzwi, instalację grzewczą, elektryczną, pomalowano ściany, położono płytki, założono instalację komputerową. Zakupiono niezbędne sprzęty: stoliki, regały, biurka, sprzęt multimedialny, a także pomoce dydaktyczne jak książki, gry edukacyjne, materiały tematyczne wykorzystywane w pracy z dziećmi.

Realizacja inwestycji w Przybynowie jest trzecią już wspólnie realizowaną z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Gmina Żarki pozyskała już środki w konkursach na gruntowny remonty i wyposażenie świetlicy w Zawadzie w 2006 roku, w Wysokiej Lelowskiej w 2007 roku i w tym roku dla placówki w Przybynowie.

W trakcie otwarcia wystąpił zespół Carmen oraz dzieci z Przybynowa.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

STY

2009

1147

razy

czytano