Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dofinansowanie na „Skarby Ziemi” w Jaroszowie.

Dofinansowanie na „Skarby Ziemi” w Jaroszowie.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego powstanie nowy szlak turystyczny pt. Skarby Ziemi w Jaroszowie.

Gminy Żarki złożyła jeszcze zimą ofertę do otwartego konkursu w zakresie turystyki, upowszechnienia krajoznawstwa. Dzięki temu uzyska 2 tys. zł dofinansowania na wyznaczenie nowego szlaku. Całość zadnia około 8 tys. zł.

-  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, który składał ofertę  mógł tym roku starać się tylko o 25  proc. dofinansowania. W ub. roku do tego typu zadań można było dołożyć 50 proc. wartości zadania – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.
Dzieki dofinansowaniu uda się oznaczyć i wyodrębnić w gminie Żarki atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca związane z historią ziemi. W Jaroszowie znajduje się jeden z najciekawszych w północnej części województwa śląskiego – kamieniołomów, z których przez lata był wydobywany kamień jurajski. Teraz ze względu na coraz większe zainteresowanie turystów tym miejscem, a także poszukiwanie innych przestrzeni turystycznych poza zamkami i sanktuariami zależy nam na stworzeniu oznakowanego szlaku turystycznego pt. Skarby Ziemi.
Szlak byłby oznaczony pięcioma tablicami informacyjnymi wewnątrz kamieniołomu należącego do gminy Żarki, a znajdującego się w miejscowości Jaroszów. Na tablicach umieszczonych na drewnianych stelażach zostałby zamieszczone podstawowe informacje na temat geologicznych ciekawostek turystycznych.


(przygotowanie:  Katarzyna Kulińska-Pluta)

05

MAJ

2009

1375

razy

czytano