Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja w Żarkach

Święto Konstytucji 3 Maja w Żarkach

Obchody majowego święta w Żarkach rozpoczął krótki koncert Orkiestry Dętej OSP w Żarkach przed uroczystą Mszą Świętą z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 10.00. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz uczestników  pod pomnik błogosławionego ks. Ludwika Gietyngiera, gdzie ksiądz proboszcz odmówił modlitwę za Ojczyznę, zostały złożone wiązanki a Burmistrz Klemens Podlejski wygłosił przemówienie. Ostatnim punktem oficjalnej części obchodów był przemarsz pod pomnik T. Kościuszki, złożenie kwiatów i odegranie przez orkiestrę Mazurka Dąbrowskiego.

O godz. 15.30 na terenie Targowiska Miejskiego w Żarkach rozpoczęła się część artystyczna. Imprezę otworzy koncert Orkiestry Dętej OSP z Przybynowa, po którym zupełnie nowy repertuar zaprezentowały zespoły Lira i Wysoczanki. Po nich zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Żarek, po której w ludowym stylu na scenie zagościł zespół Kłos. O godz. 17.30 wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa, której towarzyszyły prześliczne mażoretki.
W dalszej części programu wystąpiły zespoły Ostrówiolinki i Carmen, a na zakończenie premierowe utwory wykonał Duet Wiesławy Pośpiech i Jana Gryzika. Na imprezę przyszły całe rodziny, nie brakowało atrakcji dla dzieci, a pogoda zamówiona była już dużo wcześniej.


(przygotowanie:Magdalena Brzegowska, fot. MDK w Żarkach)

05

MAJ

2009

1351

razy

czytano