Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Złota Jesień nagrodzona w Belwederze

Złota Jesień nagrodzona w Belwederze

Agnieszka Pękalska właścicielka Niepublicznego-Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Złota Jesień dla osób starszych w Zaborzu odebrała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Sposób na sukces”.
W dniu 6 maja Agnieszka Pękalska, Danuta Łoniewska oraz Sebastian Pękalski wraz z burmistrzem Klemensem Podlejskim i pracownikiem żareckiego magistratu Katarzyną Kulińską-Plutą reprezentowali gminę Żarki w trakcie uroczystości w Pałacu Belweder.
Podczas uroczystości finałowej IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” nagrodzonych zostało jedenastu laureatów, a dwa przedsięwzięcia otrzymały wyróżnienie.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej skierował do laureatów i wyróżnionych w konkursie indywidualne listy gratulacyjne oraz przekazał upominki. Finaliści konkursu zostali uhonorowani także dyplomami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, albumami, pucharami oraz nagrodami finansowymi i rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele prezydenta, ministra rozwoju wsi, przedstawiciele agencji rządowych i ambasad, Marszałków, Wojewodów, starostw, samorządów gmin, z których wywodzą się laureaci konkursu, jak również przedstawiciele doradztwa rolniczego
- Zgłoszone przez gminę Żarki przedsięwzięcie polegało na budowie budynku usługowego i uruchomieniu działalności polegającej na prowadzeniu niepublicznego zakładu opiekuńczo-leczniczego pod nazwą Jurajski Dom Opieki "Złota Jesień". Placówka działa na podstawie zezwolenia wydanego przez Wojewodę Śląskiego.  Konkurs ma na celu promocję m.in. pozarolniczych przedsięwzięć tworzących nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich – mówi burmistrz Klemens Podlejski.
- Nie spodziewaliśmy się takiego wyróżnienia. Wszystkie nagrodzone przedsięwzięcia są bardzo interesujące i różnorodne. Jestem zadowolona, że dostrzeżono naszą działalność – mówi Agnieszka Pękalska – Ze względu na to duże zainteresowanie ze strony potencjalnych pensjonariuszy w trakcie przygotowania jest tu kolejnych 16 pokoi z 37 miejscami noclegowymi. Łącznie zatem będzie można w zakładzie przyjmować 64 osoby.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

13

MAJ

2009

1159

razy

czytano