Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Panie z KGW Ostrów laureatkami konkursu na najpiękniejsze kwiaty bibułkowe.

Panie z KGW Ostrów laureatkami konkursu na najpiękniejsze kwiaty bibułkowe.

Spośród 151 prac zgłoszonych do konkursu "Natchnienie, tworzenie, zdobienie - skarbem ludu".
 organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, wybrano kilka najpiękniejszych. Wśród prac nagrodzonych znalazły się wykonane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie. Wyróżnienie otrzymała Elżbieta Balwierz, a trzecie miejsce zajęła Izabela Szewczyk.

W dniu 10 maja zostały ogłoszone wyniki  VI Powiatowego Konkursu na tradycyjne ozdoby bibułkowe współfinansowanego ze środków Starostwa Częstochowskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, a organizowanego  przez GOK w Olsztynie.

- Osiem kobiet  z KGW w Ostrowie podjęły inicjatywę uczestniczenia w tym konkursie. Uczestniczki konkursu spotykały się na warsztatach we własnym gronie i wzajemnie zdradzały własne pomysły i wzory zdobienia z bibuły – wyjaśnia Izabela Szewczyk, szefowa KGW Ostrów.

Jak się okazało – z wielkim sukcesem. Pomimo, że koło działa  od trzech miesięcy i panie po raz pierwszy uczestniczyły w tego typu konkursie, aż dwie nagrody zostaną wręczone kobietom
z Ostrowa. A trzeba dodać, że z roku na rok, konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem i w tym roku wpłynęło 151 prac! Jury w składzie: etnograf Lidia Kamińska-Koj florystka Patrycja Skowron, artysta plastyk Jolanta Jastrząb - wyłoniło  laureatów wśród których znały się panie z Ostrowa. Elzbieta Balwierz wykonała bukiet, a Izabela Szewczyk pająka.
Przyglądając się dynamice działalności KGW Ostrów, jesteśmy przekonani, ze to dopiero początek, a te nagrody będą drobną rozgrzewką do następnych sukcesów.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 20 maja o godzinie 17.00 na Rynku w Olsztynie. Dodatkową atrakcją jest majówka pod hasłem "Kwiaty i Majówka"  


(przygotowała: Izabela Szewczyk, fot. Izabela Szewczyk)

16

MAJ

2007

1753

razy

czytano