Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nauczyciele z awansem.

Nauczyciele z awansem.

Dorota Zasuń i Justyna Kiser dołączyły do grona nauczycieli mianowanych. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w trakcie ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Żarkach.

Justyna Kiser, nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Żarkach oraz Dorota Zasuń, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Żarkach awansowały ze stopnia nauczyciela kontraktowego na nauczyciela mianowanego.

Nominacje wręczył im burmistrz Klemens Podlejski wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławą Nowak oraz koordynatorem ds. oświaty Jakubem Grabowskim w czasie ostatniego posiedzenia rady.

- Nauczyciele zgodnie z przepisami stają przed komisją egzaminacyjna. W jej składzie znajdują: przedstawiciel urzędu, dyrektor szkoły, dwóch ekspertów, przedstawiciel kuratorium oświaty, przedstawiciel związków zawodowych. Nauczyciele muszą przedstawić swój dorobek, ale i odpowiedzieć na branżowe pytania. Ostatecznie komisja decyduje o przyznaniu awansu – wyjaśnia Jakub Grabowski.

Na fot. Dorota Zasuń odbiera gratulacje od Jakuba Grabowskiego. W tle burmistrz Klemens Podlejski, z prawej przewodnicząca Stanisław Nowak.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

07

WRZ

2009

1053

razy

czytano