Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nowe place zabaw w Wysokiej Lelowskiej oraz Ostrowie.

Nowe place zabaw w Wysokiej Lelowskiej oraz Ostrowie.

Przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego powstały place zabaw w dwóch sołectwach: Ostrowie i Wysokiej Lelowskiej.

Gmina Żarki w tym roku po raz kolejny wystartowała w konkursie Przedsięwzięć Odnowy Wsi. Zgłosiła dwa wnioski pt. „Budowa placu zabaw w sołectwie Wysoka Lelowska wraz z zagospodarowaniem terenu na cele imprez integracyjnych” oraz „Budowa placu zabaw dla dzieci wraz z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w miejscowości Ostrów”

Na jedno i drugie zadanie gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości po 20 tys. zł, 10 tys. do każdego zadania dołożyła gminna z własnej kasy. Ponadto mieszkańcy jednego i drugiego sołectwa wykonali pracę w wysokości po 10 tys. zł.

Dzięki staraniom gminy oraz pracy społecznej mieszkańców udało się w Ostrowie stworzyć plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej, ustawić ławostoły, wykonać skalniak z nowych roślin. W Wysokiej Lelowskiej zakres prac był podobny, z jedną różnicą zamiast boiska do piłki siatkowej zakupiono zestaw do piłki nożnej.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Anna Stodółkiewicz) 

26

PAŹ

2009

1044

razy

czytano