Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Najbardziej potrzebujący otrzymali prezenty od św. Mikołaja.

Najbardziej potrzebujący otrzymali prezenty od św. Mikołaja.

Sto dziesięcioro dzieci w czterdziestu rodzinach w trudnej sytuacji otrzymało prezenty od Świętego Mikołaja. W wyniku zaangażowania szeregu osób lubiących pomagać na twarzach najmłodszych pojawiły się uśmiechy.

Święty Mikołaj nie zapomina o potrzebujących. Tak było i w tym roku w Żarkach. Mikołajami była młodzież zrzeszona w kole Caritas przy Zespole Szkół w Żarkach.

-W trakcie naszej akcji pracowało aż czterech Mikołajów - zdradza szczegóły Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach. Ta właśnie instytucja wspólnie z Komisją ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ufundowała prezenty, a młodzi ludzie z Zespołu Szkół postarali się, aby podarki dotarły tam gdzie trzeba.

- Tak naprawdę w tych domach nikt nie czekał na prezenty – podkreśla Teresa Kowacka. – W tym roku po raz drugi pojechaliśmy z paczkami do domów. W latach poprzednich osoby trudnej sytuacji były zapraszane po ich odbiór na wspólne spotkanie. Tym razem niespodzianka była chyba większa. Wiele osób wcale się nie spodziewało, że ktoś będzie o nich pamiętał. Odwiedziny Mikołaja wprowadziły do rodzin wiele radości i uśmiechów  na twarzach dzieci


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. MGOPS w Żarkach)

09

GRU

2009

1024

razy

czytano