Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wigilijne spotkanie dla osób starszych i samotnych.

Wigilijne spotkanie dla osób starszych i samotnych.

Życzenia, kolędy, tradycyjne potrawy to główne punkty wigilijnego spotkania, jakie odbyło się w świetlicy „Przystań” w Wysokiej Lelowskiej w dniu 17 grudnia.

- Wieczerzę wigilijną organizujemy od połowy lat osiemdziesiątych wspólnie z innymi partnerami – wyjaśnia Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach, a zarazem inicjatorka i organizatorka spotkań przed Świętami Bożego Narodzenia. W przygotowanie tegorocznej edycji zaangażowali się nie tylko pracownicy ośrodka pomocy, ale i członkowie Związku Emerytów i Rencistów z Oddziału Żarki, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, bracia paulini z Klasztoru w Żarkach Leśniowie oraz uczniowie z Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół w Żarkach.

Spotkanie było zorganizowane z myślą o osobach starszych, samotnych, podopiecznych ośrodka pomocy społecznej. Sponsorami przedsięwzięcia byli właściciele sklepu Mariola i Krzysztof Kumorowie, którzy podarowali owoce oraz bracia paulini ze słodkim poczęstunkiem – krówkami leśniowskimi.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. archiwum MGOPS w Żarkach) 

18

GRU

2009

1148

razy

czytano