Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

II Amatorskie zawody w biegach narciarskich – 14 luty 2010, godz. 10.30

II Amatorskie zawody w biegach narciarskich – 14 luty 2010, godz. 10.30

„Biegaj z nami między polanami” pod takim hasłem Amatorski Klub Narciarski w Przewodziszowicach organizuje biegi narciarskie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach.

- Miejsce zbiórki godz. 9.30 w Przewodziszowicach start godz. 10.30. Trasa o długości 7,5 km w dniu 14 lutego – informuje Andrzej Jakóbczak, organizator zawodów. – Zostaną rozegrane w kilku kategoriach wiekowych: powyżej 40 lat, od 18 do 39 lat, od 10  do 18 lat

Dla najlepszych uczestników organizatorzy przewidzieli drobne nagrody rzeczowe, oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy. Warto wiedzieć, iż organizator zapewnia posiłek i napój dla uczestników biegu. W przypadku braku warunków do przeprowadzenia imprezy organizator ma prawo do jej odwołania lub przeniesienia na inny termin. Dojazd uczestników na zawody we własnym zakresie. Zgłoszenia i opłata startowa - 10 zł dorośli, 5 zł dzieci i młodzież szkolna. Dodatkowe informacje udziela Andrzej Jakóbczak tel. 664 715 931

Jak przekonuje organizator biegi narciarskie po ostatnich sukcesach naszej mistrzyni Justyny Kowalczyk są coraz bardziej popularne. Również w powiecie myszkowskim zwiększyło się zainteresowanie tą dyscypliną. W Przewodziszowicach w gminie Żarki od kilku lat działa amatorski klub biegacza narciarskiego skupiający mieszkańców tej miejscowości i okolicy.
- W klubie w wolnych chwilach zakłada się narty i wyrusza wyznaczonymi trasami w teren – dodaje A. Jakóbczak. - Najbardziej ulubiona trasa, którą w przyszłości planujemy oznaczyć, aby służyła nie tylko dla nich, ale także dla przyjezdnych amatorów biegów narciarskich liczy ponad 12 km.

Rozpoczyna się od wyjścia na końcu zabudowań Przewodziszowic czerwonym szlakiem rowerowym który prowadzi około 3 km do Czarnego Kamienia  gdzie w charakterystycznym punkcie na tym szlaku jest niewielka kapliczka powieszona na drzewie przy której, odbija się w lewo w kierunku Podgaj długość około 2 km wychodząc z lasu można podziwiać z daleka przepiękne widoki na góry Bukowe koło Trzebiowa gdzie w kierunku nich podążamy (1,5 km). Dochodząc do nich można zrobić krótki odpoczynek przy skałach koło Jaskini Trzebniowskiej.
Następnie w dół drogą tak zwaną Walasówką i w lewo w kierunku Czatachowy 2 km. - Dochodząc do Czatachowy łączymy się z szlakiem czerwonym rowerowym i niebieskim Warowni Jurajskich które prowadzą w kierunku Przewodziszowic.4 km. Średni czas przebycia trasy około 1,5 do 2 godzin – informuje A. Jakóbczak.

Klubowicze z Przewodziszowic podkreślają,  iż trasa jest bardzo piękna, urozmaicona znaczną liczbą skał wapiennych. Koszt tej przyjemnej dyscypliny sportowej nie jest duży, ponieważ sprzęt narty, wiązanie, buty oraz kijki można kupić nawet używany na targu w Żarkach za około 150 zł.

(przygotowali: Andrzej Jakóbczyk, Katarzyna Kulińska-Pluta) 

03

LUT

2010

1108

razy

czytano